Kedilerimden Biri Sürekli Uyuyor?

İki tane kedim var. Biri sürekli uyuyor ve çok halsiz görünüyor. Normalde oyunu çok sever ama son birkaç gündür yemek dışında kalktığını bile görmedim. Ve arada öksürme hapşırma arası bir ses çıkarıyor. Neyden kaynaklanıyor olabilir acaba? Bir de son zamanlarda yerde yatma alışkanlığı edindi. Koltuğa koyduğumda bile kalkıp yerde uyuyor. Bunun bir ilgisi olabilir mi?

9 CEVAP

outlaw

geçmiş olsun

PetlebiAlisveris

kedilerin ara ara hareketsizlik dönemleri var bu sadece benim gözlemim bizim de başımıza geldi fakat tarif ettiğiniz ses için bir şey söylemek zor en iyisi veterinere götürmeniz ve bir de ateşini kontrol edebilirsiniz şu an. bizim kedimiz de sık sık yattığı yerleri değiştiriyor açıkçası bir şey söylemek zor

maalesef veterinere götürecek vaktim olmadı bugün yarın götürmeyi düşünüyorum ama bugün sesinin kısıldığını fark ettim sanırım boğazıyla ilgili bir sorun var bunun hakkında bir bilginiz var mı ya da yarına kadar yapabileceğim bir şey?

deleted_12985

Ses kısılması benim kedim de ara sıra oluyor. Uykudan kalktığında bazen sesi normalden daha kısık ve hırıltılı oluyor ancak hemen düzeliyor. Nedenini bende çözemedim ama kötü birşey olduğunu sanmıyorum, devamında anormal hareketlerde bulunmuyor..

Sadece ses kısılması değil de boğazında sürekli bir hırıltılı var sanki grip gibi bakalım yarın göstereceğim veterinere umarım önemli bir şey yoktur teşekkür ederim cevaplarınız için

PetlebiAlisveris

Üşütmüş olma olasılığı yüksek şimdiden geçmiş olsun

teşekkürler. bugün götürdüm veterinere ateşi yüksek çıktı ateş düşürücü verdi. şimdilik kesin bir sonuca varmanın mümkün olmadığını üşütmüş ve ya bakteriyel bir sorun olabileceğini söyledi. antibiyotik verdi iki gün içerisinde iyileşirse tedaviyi sonlandırabileceğimizi söyledi. aksi taktirde başka testler yapılması gerekecekmiş

Geçmiş olsun..iyileşebildi mi?

teşekkürler. o iyileşti de bu sefer diğerine bulaştı virüs şimdi de o hasta ): veteriner tam olarak teşhis koyamadı ama uyguladığı antibiyotik tedavisi iyi geldi. umarım daha sonra bir problem yaratmaz .s