Karma Aşı Sonrası

bellaarthi

gençler kedime karma aşısı yaptırdık bugün bağışıklığı düşük olan kedilerin ölme ihtimali varmış ben bu ihtimali düşünmek bile istemiyorum ama kedimin bağışıklığı düşük

11 CEVAP

gece18

Bagısıklık gayet ideal ve iyi bence. Değerlere göre düsük degil. Eğer ki kedinin hastalıgı varsa panlökopeni, herpes gibi aşı ölümü hızlandırıyor sadece.

gece18

Yaptırmadan önce tahlil yaptırdınız mı? Wbc kaç?

gece18

Stresten ise bir bu süreçlerde stressiz olmamasına dikkat edin. Aşı sonrası kusması ishali vs yoksa sadece ateş halsizlik olması doğal o da 1 2 güne geçecektir. Kronik olarak bağışık düşük değildir diye umuyorum. Şu an durumu nasıl?

gece18

Bizimde karma aşı sonrası 2-3 saat süreçte dolaştı sonra sakinledi uyudu. Ardından sabaha kadar sarımsı-yeşilimsi kustu. Kanlı ishal beraberinde getirdi. Maalesef panlökopeni varmış. Normalde aşı ölümü hızlandıran bir süreç bizimkisi hemen kaldırır kaldırmaz tedaviye başladı. 5-6 gün serum takviyesi, antibiyotik, güçlendirici derken hayata döndü.

Palyaco

Önerim vest plus bağışıklık güçlendirici hapını kullanmanız cok iyi geliyor ben 1 kutu bitirdim asilarda hiç problem yaşamıyorum hergun değilde iki günde 1 vermeniz cok iyi gelir içinde ekinezya ve murver var

bellaarthi

gece18 wbc 16.1

bellaarthi

gece18 yok sadece ilk aldığımızda tahlilde kırmızı kan hücreleri çoğalmış stresten dedi vet.

bellaarthi

gece18 aşının üzerinden yaklaşık 4 saat geçti başta biraz dolaştı evde tabii korkarak vet. stresi diyelim şimdi uyuyor bir sorun yok ishal vardı bir ara profilimden baya soru sordum ishal üzerine ama sorunumuz bitti

gece18

Çok teşekkür ederim bende 2 aydır kontrollerine götürüyorum. Ne yazık ki belirtilerini hiç göstermedi. Belirtilerini göstermeyen kediler biraz kolay atlatıyorlarmıs.

bellaarthi

gece18 çok geçmiş olsun biz 1 aydır 4 kere vet. götürdük bir hastalığı yok olsaydı derdi

bellaarthi

palyaco nasıl kullanılıyor o tablet ama vet önerisi lazım