Kedimi Kızgınlığa Gelmeden Kısırlaştırırsam ?

latte9

Kızım 11 aylık kızgınlığa girmiyor bende beklemeden direk kısırlaştırmayı düşünüyorum bi zararı olur mu

5 CEVAP

theyusra

evet boşuna beklemeyin, ertelediğiniz sürece zam gelecek çünkü..

Siyamask

Bence tam 1 yaşını doldursun öyle kısırlaştırın. İnşallah benim minnakta 1 yaşın altında girmez kızgınlığa:)

zeynepbeyza

Dişi kedileri kızgınlığa girmeden kısırlaştırmak gerekiyor. Hem Kızgınlık stresini hormonlarını falan hiç yaşamamış oluyor hem de ameliyati daha kolay oluyor. Ben kızımı 6 aylıkken kısırlaştırdım. Bir hafta içerisinde tamamen iyileşti eski kudurukluğuna geri döndü:)))

bernac

Benim diğer kedim 6 aylık civarı 3 aylıktı onu bulduğumda minik bir canavarken,erken girdi kızgınlığa geçen ay uykular harab oldu üzücü geçti başıma ne geldiğinide bilmiyor😵‍💫 Aşıya gittik vetimiz kont etti 1 ay sonra yapalım tekrar girmeden diye..
Bense,Hem soğuklar hemde kıyamıyorum miniğime narkozu dikişi bigün orda kalması çokta sağlıklıyız ama eninde sonunda olacağız🧿😶‍🌫️

Warriorsans

Bence kızgınlığa hiç girmeden kısırlaştırmak daha iyi oluyor ama tabi veteriner hekiminizle görüşerek en uygun zamanda kısırlaştırmanız daha iyi olur