Saldırgan Kedi Acil Yardım.

Oqrenerde06

Arkadaşlar 2 yıldır eski sahibiyle olan kediye geçici yuva oldum 1.5 yaşında erkek 1.5 saatlik yoldan geldi iş yerimdeydi 3 4 saate boxta durdu sonra veterinere gittik orda veterinere saldırdı asla kendisine dokundurmadi napacagim bilmiyorum şimdi eve getirdim diğer 2 kedim etkilenmesin diye bir odaya koydum nasıl alistiracagim bilmiyorum . Lütfen yardım kendi evinde uysalmiş aslında 2 senedir başka kişi sahip görmemiş.

14 CEVAP

Ozzey

size alistiktan sonra lavanta ya da papatya kaynatip hafif tuylerine surebilirsiniz sakinlestiriyor. ama suan bunu yapmayin daha da gerilir.

Jabbar

Bi arkadaşım prize takılan bi ürün kullanıyordu iki kedisi vardı kavga ediyorlardı iyi geldi onlara böyle prize takılan sinek ilacı gibi kedileri mutlu ediyormuş kullanabilirsin (adını unuttum)

Jabbar

Bi arkadaşım prize takılan bi ürün kullanıyordu iki kedisi vardı kavga ediyorlardı iyi geldi onlara böyle prize takılan sinek ilacı gibi kedileri mutlu ediyormuş kullanabilirsin (adını unuttum)

Jabbar

Bi arkadaşım prize takılan bi ürün kullanıyordu iki kedisi vardı kavga ediyorlardı iyi geldi onlara böyle prize takılan sinek ilacı gibi kedileri mutlu ediyormuş kullanabilirsin (adını unuttum)

Oqrenerde06

1.5 yıldır yazacaktım arkadaşlar 2 yıldır birlikte olan yazmışım :(. Jabbar onu şuan alamam ama kedi otu spreyi iyi gelirmi

Ozzey

merhaba
acele etmeyin yavas yavas alisir. cogu kedi veteriner sevmiyor saldirganlasabiliyor. benimki ilk gittigimizde babami da veterinerin de ellerini mahfetmisti. dolabin altina girmisti. zor cikarmistik.
endiselenmeyin. zaten tanimadigi insanlarla eski evinden ayrilmanin da sokunda biraz zaman verin. alisir youtubedan videolari izleyin. kedilerden once size yeni eve alismasi lazim. gecmis olsun.

Ozzey

tek basina olabilecegi girip kendini guvende hissedecegi bir alani olmali sonra yavas yavas acilir.

Ozzey

merak etme alisir hemen olmaz ama yavas yavas alistir

Ozzey

bir iki gun sonra uzerinde seninkinin kokusu olan ortuleri yastiklari onun odaya koy onun odadan keza seninkinin odasina yavas yavas kokularini alsinlar

Veranifer

Rahat bırakın zaman verin. Ne zaman çıkmak isterse o zaman çıksın zorlamayın. Kediler ortam değiştirmekten jiç hoşlanmazlar çok stresli bir durum onlar için. Ve KESİNLİKLE kedileri direkt yüzyüze getirmeyim. İnternette birçok nasıl kediler tanıştırılır videosu var onlara uyun. Birkaç hafta sürebilir ama sağlıklı olsun.

Oqrenerde06

Ozzey çok teşekkür ederim suan kendine dokurmuyor bile eczanemde 3 4 saat dururken çok iyiydi gezdi tekrar boxuna girdi veteriner den sonra eve getirdim veteriner de dehşet saçtı suan bir odaya koydum kumu maması suyu herseyi var orda ışığı da kapattım kendini huzurla hissettin diye 😐😐

Oqrenerde06

Umarım bekliyorum şuan uyuyor icerde çok tedirgin yalnız kalsın dedim biraz sakinleşmesi için. Umarım duzelir

Oqrenerde06

Yorumlar ve destekler için teşekkür ediyorum 🤗🤗 dediğinizi yapacağım

Oqrenerde06

Veranifer evde bir de erkek kedim var zaten valla olay çıkar sanirim :/ bu kedi de küçük aslan gibi birşey 8 9 kg var yani üstümüze atlasa bizi de parçalar:)) kediler den korkmazdim dün ki hareketleri görünce korktum şimdi saldırmayı bıraktı odaya girince direk kaçıp saklanıyor umarım zamanla düzelir 1 2 hafta sonra yüz yüze getiririm.