Zylexis Aşı Yaptıranlar

Nursemakpln

Merhaba, kedim gençlik hastası olabileceğinden şüphelendiğimiz bir kedi ile direkt temaslı.Farkeder farketmez veterinerimize götürdüm.İldeki iyi veterinerlerden biri olduğu için tedavi kısmını sorgulamıyorum, bağısıklık güçlensin diyerek zylexis aşı yaptı.İnternette bu aşının 3 doz yapılması gerektiği yazıyor ama bundan bana bahsetmedi.Tek doz yaptırıp etkisini gören var mı?Acaba bizde enfeksiyon durumu olmadığı için mi tek dozda bıraktı.Tek dozun işe yaramadığına dair bir çok bilgi gördüm, tecrubesi olanlar bilgi verirse sevinirim :)

2 CEVAP

Jabbar

Karma aşısı koruyor diye biliyorum hastalıklardan

Nursemakpln

Karma aşısı var, diğer kedi sokakta baktığım kedilerden biriydi hasta olunca eve aldım.Evde 3 gün boyunca beraberlerdi, ama iyileştiremedim, ölmeden önce epilepsi gibi nöbetler geçirdiği için gençlik diye tahmin ediyoruz. Fip veya diğer viral hastalıklar da olabilir.O yüzden evdeki kedime kan tahlili yaptırdım, ardından vet bu aşıyı uyguladı ama tek doz olacak, diğer dozlar için çağırmadı tekrar