Kedim 10 Gundur İshal, İc Parazit Ayirt Edebilen Birisi Var Mi

Simsimsim

kedim 10 gündür ishal. tam düzeldi derken tekrar başa sarıyoruz ve daha kötü sıvı bir kaka ile karşı karşıya kalıyoruz. 14 gün önce kısırlaştırma ameliyatı oldu. kakasina kadar her şey çok güzeldi. 3. günü evimize alıp geldim. yine kakası çok güzeldi. annem ben evde yokken kediye çiğ et vermiş hem de 1 avuç dolusu. o gece kustu ve o günden beri ishal. veteriner şurup verdi vs. şimdi de iç parazit diyor. yardım eder misiniz kakada parazit var mı? 2 ay oldu asi olali.

8 CEVAP

Palyaco

Bağırsak florasi çökmüş kedinizin 3 hafta boyunca bağırsak florasi için vest plus kitten malt kullanın ve vest plus bağışıklık güçlendirici tablet kullanın hergun 1 tablet 1 hafta sonradan sonra duzelmeyi göreceksiniz 2 haftada daha iyi diski 3 haftada tamamen gecicek

nefeskedi

Beyaz noktalar susam tanesi gibiyse iç parazittir muhtemelen. 2 ay dolduysa kesin iç parazit uygulaması yaptırın zaten ama parazit varsa bu yüzden ishalse tek uygulama yetmeyebilir. Mümkünse dışkı testi yaptırın.

Minnos0202

Benimki 1 ay kakasinda ic parazit vardi (ishal degildi ic olmadi) kurtcuklar vardi susam tanesi kadar gormemek imkansizde gonerdiginiz resimlerde ben hic bisey gormedim fakat suz yinede Inrernete yazin kedi ic parazit orda resimlere oyle inceleyin ayrica ic parazitsede endiselenecek bisey yok eminimi kisa surede atlatacak bizimki 2. Hapta iyilesti

bernac

İshali devam edıyorsa rc sensebile kullanın kesilecektir ben ishal oldugu zaman hemen bu mamayı yedırıyorum düzeliyor aşıdan olsa bile uzun süre ishal olması sıkıntı yaratıyor saglıgı için

bernac

Çiğ et parazit yapar aşısını tekrarlatın 1 ay geçti ise daha sonra rc sensebile alın ve baska bir sey yedirmeyin vitaminde kullanabilirsiniz

Simsimsim

bence de kakada hiçbir şey yok. kedim hala çok kötü kakaliyo. günlerdir ağlıyorum. veteriner hiçbir şey olmaz diyor. ek gıda olarak tavuk verdim. düzeldi gibi. daha sonra tekrar daha kötüsü geldi. şimdi su gibi kakası. parazit olduğunu düşünmüyorum. evet 2 ay doldu ama kakada anormal bir şeyler görmedim. sadece siyahimsi şeyler var. flagly de kullandım.

eessmmaa

Kakasını bir poşete koyup veterinere götürün kaka testi yapsınlar. Parazit varsa anlaşılır zaten yoksa da ına göre bir tedaviye başlanır

Zeytinbey

aynen arkadaşın da dediği gibi kakasını bir poşete koyup yarım saat içinde veterinere götürün ve mikroskopla incelesinler. gerek duyulursa parazit tedavisini yenileyeceklerdir. ishali için de tavuk ciğeri ve patatesi haşlayın püre haline getirin ciğerin aromasıyla yiyecektir. ishalin kesilmesine yardım eder. ben kedilerim ishal olduğunda doğal yöntem olarak bunu yapıp güzel sonuclar alıyorum. gecmiş olsun