Guinea Pig

Badearici

Bugün tavşanımın ihtiyaçları için petshopa gittim ve guinea pig gördüm çok sevimli geldiler hemen alıcaktım fakat aklımda sorular oluştu. İlk önce tavşanımla ikisi anlaşabilirlermi? Tavşanıma tuvalet eğitimi verdim guinea pig içinde tuvalet eğitimi verebilirmiyim? İnternette biraz araştırdım huyları çok güzel geldi fakat en önemli sorun tavşanımla anlaşabilirlermi :/

7 CEVAP

KedimVar

Çok iyi anlaşırlar. Ayrıca eğitim vermesi çok kolay. Tuvalet eğitimi çok kolay verebilirsiniz.

akitalove

Bence anlasabilirler cunku ayni kafeslerde tuttuklarini bile gordum ben

dollfacepersian

Benim bildiğim aynı mamayı yememeleri gerekiyor. Guinea pig bakımını araştırırken böyle okumuştum diye hatırlıyorum. Bunu kendiniz araştırsanız daha iyi olur

Badearici

Yok zaten ikisinin kafesi ayrı olucak. Tavşanım 01:00 - 10:00 arası kafeste oluyor geri saatlerde hep evin dışında geziniyor sonra onun kafesine giderde kavga ederse diye korkmuştum

Myfurballs

Kavilerin ve Tavşanların bir arada tutulması:

  1. İletişim
    -Kavilerin büyük akustik dili vardır.
    -Tavşaların akustik bir dili yoktur.
    2.Yakınlaşma
    -Kaviler mahremiyeti tercih ederler.
    -Tavşanlar birbirlerine sarılıp birbirlerini temizlemeyi sever.
    3.Uyuma
    -Kaviler, dinlenirken de yalnız kalmayı tercih ederler. Eğer soğuk ya da korkma gibi bir durum varsa birbirlerine sokulurlar.
    -Tavşanlar birbirlerine sokularak grup halinde çalışırlar.
    4.Vücut Dili
    -Kaviler korktuklarında veya stres olduklarında dişlerini birbirine vurarak ses çıkarırlar.
    -Tavşanlar da mutlu olduklarında bu sesi çıkarırlar.

-Kaviler birbirlerinden rahatsız olduklarında kafaları ile birbirlerini iterler,
-Tavşanlar ise birbirlerini temizlemek için kafaları ile birbirlerini iterler.

     Bu örnekler, Gine Domuzları ile tavşanların bir arada tutulmasının iyi bir seçenek olmadığını ve kalıcı yanlış anlamaların kaçınılmaz olduğunu açıklamak için yeterli olabilir.
Bir tavşan toplumsal temas aramaya başlar ve bir Kaviye yaklaşır. Kavi mağarasında rahatsız edilmek istemiyor ve başını tokatlıyor. Tavşan bu sinyali yanlış anlıyor ve kavileri temizlemeye çalışıyor.Kavi rahatsız olduğu için dişlerini birbirine vuruyor ama tavşan bunu yanlış anlıyor ve en iyisini yapmayı düşünüyor, çünkü dişlerini birbirine vurmaya başlar.

Bu koşullar altında delirmeden önce ne kadar yaşayabilirsin?

Onları bir araya getirmemeniz için başka bir sebep daha var:Kaviler ve tavşanlar garip bir çift! Tavşanlar Kavilerden çok daha uzun ve ağırdır.Tavşanın mağarayı kaplaması durumunda tavşanın Kavileri ciddi bir şekilde incittiği sıklıkla görülmektedir.
Her iki türün sosyal ortaklarına ihtiyacı vardır ve asla birbirlerine sosyal ortak değildirler!

Yardımcı bir kaynaktan faydanlanmanızı da tavsiye ederim.

Badearici

Teşekkürler :)

ferhat05

Sahiplendiniz mi?