Kedimin İştahı Azaldı Ve Kulak Uç Kısımları Burnu Soğuk

Esinlik

Kedim de 3 gündür kulak uç kısımalarında ve burnunda dokunduğumda soğukluk var ve iştahında azalma var. Günlük rutinlerini yapıyor olsa da günden güne zayıflıyor ve nedenini bilmediğim bir üşümesi mi var anlayamadım. Battaniyeyle sarıyoruz ve sıcak tutmaya çalışıyoruz biraz ısınıyor ama kalkıp tekrar hareket ettiğinde yine o soğukluk oluyor. Nedeni ne olabilir?

6 CEVAP

Siyamask

Dışkısını kontrol etmenizi tavsiye ederim. Başka sebeplerden de olabilir. Sosyal bir kedi değilse stresten olabilir. Enfeksiyon sebepli olabilir. Çok geçmiş olsun.

Esinlik

Bir de salı günü iç dış parazit oldu. Aşıdan mı kaynaklı anlamadım ama üzerinden zaman da geçti

Siyamask

Patilinin dışkısını kustuysa kusmuğunu incelediniz mi? Bir de kaç aylık-yıllık? İlk kez mi iç dış yaptırdınız?

Esinlik

Hayır, 5 yaşında

Esinlik

Tüy kusuyor ara ara ama bu son birkaç gündür kusma yok

Zeytinbey

veterinere götürüp bir muayene ettirmenizde fayda var. enfeksiyon durumu olabilir. genelde kulakları cok soğuk olduğunda vucut ısıları düşmüş oluyor ve günden güne zayıflaması normal değil. tüy sorunu için malt macun kullanmanızı öneririm. yatarken sıcak su torbasını kazağa sarıp yanına koyarsanız daha cabuk ısıtmış olursunuz. suyunu da ılık hale getirip verin bir süre. umarım iyi olur. gecmiş olsun