Vet Olan Arkadaş Varsa Mamalar Hakkında Bir Yardım

Veranifer

Hayır herkes farklı bir şey söylüyor kafam karışıyor. Kısır erkek daha önce birazfık karaciğer ve böbrek problemleri yaşamış kedim için ne alacağım neye bakacağım? Vet yağ protein düşük olsun dedi. Ama herkes onlar yüksek olmalı diyor.
Hayır bunları öğrendiğiniz bir kitap fln varsa ya da slayt bana bir atın lütfen okuyum öğreniyim. Yoksa ünim biter bitmez veterinerlik okumaya kalkışacağım. Hayır evladıma zarar gelmesin de ben öğreniyim her şeyi skdjks

4 CEVAP

theyusra

veterinerler böyle şeyleri bilmezler, eğer bu konuya özel bir ilgiliri yoksa tabi. o yüzden veterinerliğin bu konuyla alakası yok. yağ miktarı ise asla düşük olmamalı, düşük olması gereken tek şey karbonhidrattır. hayır çok merak ediyorum yağ oranı düşük olacak diyenler kedisinin tüy sağlığını nasıl koruyor?

Lils

Proplan tercih edin bence kedilere iyi gelen garanti bir mama. Daha iyi içerikli mamala var ama uzun süre kullanımda şikayetler olabiliyor. Daha önce sorun yaşadıysa garanti bir mama Daha mantıklı olur

theyusra

bu arada kedim aylardır kısır, bir kere bile yağı %18den aşağı olan bir mama yemedi. niye kilo almıyor bu hayvan o zaman? şu ana kadar 6 7 kilo net olması gerekiyordu. demek ki neymiş her söylenene inanmamak gerekiyormuş.

bernac

Yaşadığımız idral sorunları dolayısıyla vet tavsıyene uyarak ve bir süre vet urinary kullanarak extra takviyeyle bu sorunun önüne geçtik.Ama bu sorunlar yaşandığı için bize ne kullanılması gerek tecrübe oldu.Verilen vet maması değerleri inceledğımde kullandığım kısır mamalara kıyasla oldukça düşüktü nd kısır kullanıyordum uzun süre zaten bizimki tahılsız mamalarda onuda çok denedım ishal problemi oluyordu hep düşük tahıllı ve düşük değerli mamalar takviyeyle beraber işimizi gördü yoluna girdi.Tabiki her kedi bir değil aİma olası problemler yaşamadan önlem almak lazım aldıgınız mama ne olursa yanında takviye kullanılması bu yönde şart.Hareketsiz şişman kısır erkek kedıler lıght düşük değerli mamalar yemeli tecrubem bu yönde hareketli bir kediniz var ise protein değeri iyi bir kısır mamaya takviyesiyle beraber devam etmek yönünde…