İçeriği %56 Protein, %40 Küsür Yağ, %2 Karkarbonhidrat'a En Yakın Kedi Maması Ne?

Thekedi

Kediler doğasında öğün başına sadece %2 karbonhidrat (bu da avladığı avının midesindeki yarı sindirilmiş tahıllardan ve de kemikteki karbonhidrattan gelmekte) %56 protein %40 küsür yağ alır.

Buna en yakın mamayı bilen var mı?

7 CEVAP

theyusra

ziwipeak ancak Türkiye'de yok, o yüzden orijen.

Palyaco

Karbonhitratta sana hak veriyorum ama protein ve yag evde beslenen kediler icin ideal deyil yattığı yerden kalkmaz

Poncimin

Dr. Elsey's Clean Protein maması var. Türkiyede satışı yok. Tavuklu mamasında Protein %59, Yağ %18. Karbonhidrat oranı %7'nin altında. Bunun dışında denildiği gibi Türkiye'de satışı olmayan bir başka marka Ziwi Peak de var. Onun da karbonhidrat oranı bu seviyede, yani çok düşük karbonhidrat oranı var.

Türkiyede satılan olarak Orijen %15 ile %19 arasında (mama çeşidine göre değişiyor) karbonhidrat oranı var. En yüksek karbonhidrat oranı olan maması Orijen Cat&Kitten, %19 karbonhidrat oranı. En düşük olan maması Orijen Fit&Trim %15 oranında karbonhidrat var. Bunun dışında Alleva Holistic mamalar var. %16 ile %21 arasında (mama çeşidine göre değişiyor) karbonhidrat oranı var. En yüksek karbonhidrat oranı olan maması Alleva Holistic Ocean, karbonhidrat oranı %21. En düşük olanı Alleva Tavuklu ve Ördekli Hairball maması, %16 karbonhidrat var.

Palyaco

Orijen ve natures verty bunların dışında yok

bernac

Doğada sürekli aktif yada günlerce aç kaldığı zamanlar oluyor ev kedileri enerjilerini atamadıkları ve uyku süreleri daha uzun oldugu ve kısırlaştırılmıs oluncada işler değişiyor bu degerleri düşürmek lazm karbonhidrat seçeneği en az olan mama evdeki kediler içinde geçerli oluyor bu durumda.

simbakedi

en dusuk orijende vardi karbonhidrat o da %17-20 gibi bir seydi. sonrasinda da acanayi biliyorum o da %20-23 arasiydi

AslanPati

Aynen, Ziwi vardı galiba ama o Türkiye'ye gelse bile alamayız zaten.