Kısırlaştırdıktan Sonra Yetişkin Maması Verilir Mi?

Arkadaşlar merhaba, 1.5 yaşındaki dişi kedimi 1 ay önce kısırlaştırdım. 1 aydır kısır kedi maması yediriyorum ve bir taraftan da tavuğa olduğunu düşündüğüm alerjisiyle uğraşıyorum. Tabii sorunun tavuk olduğundan henüz tam emin olamadığım için hala mama arayışındayım ve şu an Exclusion’ın kısırlaştırılmış sığır etlisinden veriyorum. Fakat denemek amaçlı küçük bir miktar almıştım ve ne yazık ki bitmek üzere. Kedime iyi geldi ama 300grda bütün etkilerini görmüş olabileceğimi sanmıyorum açıkçası ve 10-15kg civarı sipariş etmeden önce tekrar küçük miktarlarla başka mamalar da denemek istiyorum. Sorunum şu ki, aradığım kısırlaştırılmış mamalar hep stokta yok gözüküyor. Birçok siteye baktım. Henüz 1 aydır kısır olan dişi kedime kısırlaştırılmış değil de yetişkin maması versem bir süre ne olur? Bir sorun çıkarır mı, merak ediyorum. Cevaplarınızı bekliyorum…

7 CEVAP

Siyamask

Kısa süreliğine yetişkin verebilirsiniz ama zamanla kilo alımı yapar.

bernac

Bir süre olabilir ama olası sorunlar nediyle kısır mama önerilir dişilerde erkeklere nazaran az sorun oluyor idralde ama kg konusunda kılo aldırıyor eğer zorda kaldıysanız bir süre kullanılabilirsiniz.Yetişkin light mamada bir secenek

Palyaco

Yetişkin vermeyin kisirlastirilmis verin exclusion 12 kiloluk tavsiyemdir 9 aydır kullandığım mamadir sığır etli kullanıyorum

theyusra

hiçbir şey olmaz kullanabilirsiniz.

Teşekkür ederim cevaplar için, kısır kullanmaya çalışacağım öyleyse.

Toscana

Benim çiçek kızda Alerjik mamadan kaynaklı boynunu çenesini enselerini kaşıyor yaralıyor proplan kısır kedi somonlu al dedi veterinerimiz onu yediği müddetçe iyi kaşınmıyor. Mecburen onu alıyorum

bloodyluxury

Merhaba iyi pazarlar,

Bir süre devam edebilirsiniz kanımca. Kısırlaştırılmış ve kısırlaştırılmamış kedilerin ihtiyaçları farklı olduğundan uzun süre kullanım problem yaratabilir. Kısırlaştırılmış mamaya kademeli olarak geçerseniz iyi olur.