Diş Dökümü Döneminde

Willy-Wonka

Merhabalar 5,5 aylık kedim geçen gün dişini dökmüş yatağımda bulmuştum. 2 gündür de dişinden kıt kıt ses geliyor sanırım başka bir dişi sallanıyor. Çok huzursuz, uykulu. Tüm gün uyudu neredeyse acaba ağrısı mı vardır? Uyurken de hafif bir titremesi var. Yaş mama verdim bugün ve kuru mamasını ıslatarak veriyorum su içirmeye çalışıyorum. Dişini yutar mı diye de korkuyorum

2 CEVAP

Gimlihanim

Genelde yutuyorlar zaten. Biz sadece 1 tanesini bulabilmiştik. Bir sorun olmaz demişti veterinerimiz. Kuru mamayı ıslatmaya pek alıştırmayın derim. Alışıp hep öyle ister. İştahları genel olarak kesiliyor bu dönemde. Düzelecektir merak etmeyin.
Bir de gün içinde dişlerine 1-2 kez crystalin ya da dr animal sıkarsanız bir nebze rahatlatacaktır ve diş değişiminden dolayı olan kokuyu biraz hafifletir.

Toscana

Nişi olmaz yutarsa tuvaleyte atar . Ben 3 kedi büyüttüm düşen dişler hiç denk gelmedi çok şanslısınız