Kedim Kuru Mama Yemiyor Ne Yapabilirim ?

Kedimi sahiplendiğim günden beri kuru mamayı yemiyor yaş mama vermeyi denedim onu güzel yedi ama diş taşı yapıyormuş diye bıraktım. Kuru mama yemesi için ne yapmam gerekiyor ?

10 CEVAP

SelinTuksal

homemade diyet uygulamak onlar için en iyi yöntemdir. sonra yaş mama ennnn sonkuru mama olmalıdır.

Cotontzu_Siri

Ayrıntılı yazmak gerekirse:
-prey
-raw
-barf
-homemade diet
-yaş mama
-dehidre mama veya freeze-dried mama
-kuru mama
olarak sıralanabilir.
(... iyi ile kötü arasındaki çizgi)

Cotontzu_Siri

kuru mama vermeyin. şüphesiz en kötü beslenme şekli

Gerçekten mi neden ki ?

martha

yaş mama ile karıştırarak verin, yaş mamayı gün ve gün azaltın kuru mamayı arttırın :)

KedimVar

Dişlerini fırçalayabilirsiniz diş taşı için. Kuru mamayı yaş mamayla karıştırarak vermeyi deneyin.

Cotontzu_Siri

Etin en kalitesiz yerleri kullanılır. İçinde besin kalmayana kadar pişirilir. Et çok fazla işlemden geçirilir. Kuru mama belli bir sıcaklıkta besin değerlerini kaybeder. Yapıldığı yerden türkiyeye gelene kadar ne sıcaklıklarla karşılanıyor haberiniz var mı? Doğala en uzak beslenme şeklidir. Nem oranı düşük olduğundan problemlere yol açar. Dediğim işlemlerden ötürü en kaliteli mamada bile sizin etten geldiğini düşündüğünüz besinler kimyasallarla sağlanır. Ben bir hayvana asla bu kötülüğü yapamam, siz de yapmayın.

Minnak53

Kuru mamaya birazcık sıcak su döküp bekletin biraz şişsinler sonra ılıyınca önüne koyun koku biraz ılıkken daha hoşuna gider öyle öyle alıştırabilirsiniz .

yasement

Tadina alismasi icin sevdigi yas mama ile karistirin hatta havanda dovup de ilave edebilirsiniz. Sonra yaş mama miktarini gunden gune azaltirsiniz.

Çok teşekkür ederim deneyeceğim