Bahcedeki Kedim Soguktan Hareket Etmiyir

Rrmyskrsln

Bahcede baktigim bir suru kedi var bunlardan biri cok kucuk ve gelismemis kucuk bir yuvanim icinde yatiyor normalde her yemek verisimde sogukta olsa cikar yerdi ama bugun yataktan cikamiyor bacaklari tutmuyor ama sesi cikiyor soguktan donmus olabikir mi eve aldim ama veterinere goturucek durumum yok yardimci olur musunuz

4 CEVAP

Zeytinbey

yanına hemen sıcak su torbasını kazağa sarıp koyun üstünü örtün sıcak tutmaya çalışın sıcak su torbası soğudukça tekrar tazeleyin. yemek yemeye ve su içmeye mecali yoksa şırıngayla ılık su içirin biraz ,soğuk vermeyin sakın. yaş mamayı püre haline getirip sıcak suyla biraz sulandırıp şırıngayla azda olsa içirmeye çalışın toparlanması için. eczaneden polivit vitamin surubu alıp 0.5 cc içirin yavasca boğazına kacırmamaya dikkat edin ve veterinere götürebilirseniz cok iyi olur benim dediğim seyler ancak günü kurtaracak seyler. bacaklarının tutmamasının altında farklı sorunlar olabilir. umarım iyi olur bir sorun olursa bana mesaj atabilirsiniz gecmiş olsun

Ozzey

Siringayla beslerken siringayi agizin yaninda verin direk agzina ortadan vermeyin. Solunum yoluna gider. Gecmis olsun. Havalar cok soguk.olabildigince binalalara kapali alanlara almak lazim hayvanlari.

Zeytinbey

şırıngayla beslerken yatar pozisyonda beslemeyin boğulmasına neden olabilirsiniz dikkatli olun

teddybal

Umarım iyi olur :'( Hipotermi ve donmalar acil vakalar aslında, bacaklarının tepki vermemesi de iyi değil, yakınlarınızda bir klinik varsa götürebilseniz çok iyi olur, makul davranabilirler durumunuz olmadığını sokakta bulduğunuzu söylerseniz, umarım öyle olur😔🙏

https://vetlove.net/kedilerde-ve-kopeklerde-vucut-isisinin-dusmesi-hipotermi/

https://cdn-acikogretim.istanbul.edu.tr/auzefcontent/20_21_Bahar/acil_mudahale_teknikleri/5/index.html