Kedi Beslenme Önerisi?

simarosee

Merhabalar, iki kedim var birisi görme engelli normalde proplan kullanıyordum ancak artan mama fiyatlarından dolayı almam pek mümkün görünmüyor öğrenciyim iki kedi de olunca çabuk bitiyor mamalar :( Evdeki iki kedi dışında bahçemizde de kediler var sayıları çok fazla en azından aç kalmasınlar diye enjoy vs alıp veriyorum. Evdeki kediler için nasıl bir beslenme şekli önerirsiniz hem bütçeye uygun hem de sağlıklı olması açısından?

9 CEVAP

Warriorsans

Mystic tavsiye ederim. Kısır kedimde 1,5 kg kadar kullanmıştım bir sorunla karşılaşmadık. 4 aydır falan sokak hayvanlarına alıyorum memnunuz ve şu an yavru mamasını yavru kedimde kullanmaya başladım memnunuz. İçerik olarak da güzel bir mama bence bir şans verebilirsiniz. Aynı zamanda evde hazırlayacağınız tavuk ciğer balık yumurta vs haşlamalarıyla desteklemeniz iyi olur

Warriorsans

Mystic tavsiye ederim. Kısır kedimde 1,5 kg kadar kullanmıştım bir sorunla karşılaşmadık. 4 aydır falan sokak hayvanlarına alıyorum memnunuz ve şu an yavru mamasını yavru kedimde kullanmaya başladım memnunuz. İçerik olarak da güzel bir mama bence bir şans verebilirsiniz. Aynı zamanda evde hazırlayacağınız tavuk ciğer balık yumurta vs haşlamalarıyla desteklemeniz iyi olur

theyusra

yoğurt zararlı değil ki?

simarosee

Haşlanmış tavuk, yumurta, balık gibi ek gıdaları asla yemek istemiyorlar varsa yoksa mama ve kedilerimden biri yoğurt yemeyi aşırı seviyor zararlı olduğu için vermemeye çalışıyorum. Haftada bir yaş mama ile karıştırarak versem önerdiğiniz mamanın yanında yeterli olur mu acaba?

Veranifer

Yoğurdun içindede laktoz var kedilerde isgal yapıyor. Ama laktozu azaltılmış süt alıp verebilirsiniz. Ne kadar sağlıklı emin değilim ama piyasada ödül maması olarak satılıyo laktozu azaltılmış süt+şeker+vitamin fln. Feliciayı araştırdım ben ama kullanmadım. Sorabilirsiniz kullananlara iyiye benziyor

Gimlihanim

Yoğurt zararlı değil. Aksine faydalı bile. Bağırsak florasını düzenler. Günde 1-1,5 tatlı kaşığı verebilirsiniz. Hatta 1 yemek kaşığı kadar kefir de olabilir yoğurda alternatif. Laktozsuz yoğurt ya da laktozsuz kefir almanıza gerek yok. Laktozsuz olanlar çok daha şekerli oluyor. Yoğurt ev yoğurdu olursa çok daha güzel olur.
Ara ara yerlerse haşlanmış yumurta, haşlanmış tavuk, et, balık verebilirsiniz. İçerisine bir miktar da bezelye, kabak, havuç, balkabağı koyabilirsiniz. Miktarı arttırmış olursunuz.
Kendiniz evde kemik suyu yapabilirsiniz. Çorba gibi seviyorlar genelde. Haşladığınız etleri, tavukları tuzsuz, baharatsız haşlarsanız onun da suyunu verebilirsiniz.
Uygun fiyatlı kullanılan mamalar genellikle mystic, bonacibo, felicia oluyor. Biz hiçbirini kullanmadık. O yüzden çok bir yorum yapamayacağım.

mimimomo

@gimlihanim, bo_na_cibo da 7/24 zam nobetinde oldugu icin, o eski halinden eser kalmadi.
nd ile falan yarismaya heves etti fiyatlarda (ozellikle, kasten, yavru mamalari)

yaaaa, iste boyle "sinif atladi" kirmizi kurdele takti, "yerli uretim" evladim..... (ALKI$) :

Warriorsans

Bence gün aşırı 1 yemek kaşığı kadar yoğurt verebilirsiniz iyi gelir yaş mama olarak uygun fiyatlı felicia içerik olarak güzel ama ben üstüne biraz koyup n&d alma taraftarıyım. 10 TL ye hatta çoklu alırsanız 8 9 TL lere n&d bulunabiliyor ocean serisinden çok memnunuz

simarosee

Laktozdan dolayı yoğurt zararlı olur diye sanıyordum ev yoğurdu yapıyoruz zaten her gün düzenli olarak vereyim madem ☺️