Mesane Tıkanıklığı Açılması Sonucu İdrar Kaçırmaya Çözüm

Tgckrks

Dün kedimin mesanesindeki tıkanıklık açıldı 15gun önce de 5 gün sonda takılmıştı. İkinci açılışı bu . Dün narkozluydu bugün uyandığından itibaren çişi geldiği zaman farkında olmadan idrar sızıyor bu sorun düzelir mi acaba ?

13 CEVAP

gece18

Tıkanıklık esnasında mesane şişer buda bakteri ve mikropların çoğalmasına sebep olup enfeksiyon meydana gelir. Bu esnada günlerce tıkalı kalan mesanenin kasları zayıflar. Mesane kaslarını hareket ettirerek sağlıklı idrar yapılır. Fakat kediniz uzun bi sürecten sonra mesane kaslarını hareket ettirecek durumda degil.
Çünkü mesanesi genislemis ve mesanenin kapasitesi doldugunda siser kapatma mekanizması basınca ve idrar tutmaya dayanamaz. Buda kas zayıflığı ile beraber sızıntıya, idrar kaçırmaya neden olur. Belki rahatlık geliyordur ama endişelenecek bir durum yoktur. Küçük bezler serebilirsiniz altına yavrunun. Bu durum uzun sürerse tekrar hekiminize danışabilirsiniz. Çok gecmis olsun.

Tgckrks

Teşekkür ederim

bernac

Sızması normal tahrişten ve oradaki refleks azalmasından dolayı sızar tüyleribile yattığı yerde ıslanır havlu peçeteyi hafir ılık suyla devamlı silerdim yattıgı bölgedeki halıları kaldırın ve yattıgı yere bebek alt açma bezı serin onun üzerinde yatmıyorsa uyurken altına dogru serin hem soguk almasın hemde ıslak yere yatmasın evi ıslak mendille yada viledayka hergün silerdim cok gezmıyordu zaten halsızlıkten korkmayın bir haftaya kumuna gidip yapıyor 2 kere sonda takıldıgı ıcın kacırdıgının farkında bile değil vitaminlerini ve suyuna probiyotik kullanın çabuk toparlar bizde yaşadık yattığı yatagı varsa mutlaka alt açma bezi serin sabır gerekiyor geçiçek tüylerini arada silmeyi unutmayın ıslak kalmasın havlu peceteyle kurutun

bernac

Berbat bir durum sizi çok iyi anlıyorum çok geçmiş olsun ❤️‍🩹bir daha yaşamasınlar o nedenle vet mamamız bittikten sonra mama seçerken çok dikkatli davranıyorum markalarda israrcı olmuyorum değerleri düşük üriner mamalar bakıyorum vetimizin sürekli devam etmesi gerekn uriner vitamınlerıni hiç aksatmıyorum bazı erkek kısır kediler çok hasas eve bir minik getirdim oyuncu artık onunla birlikte daha aktif her nekadar çok oyun oynamak istemesede genelde seyirdi oluyor bazen mecbur kosturmak zorunda kalıyor hareketlilikte yaradı diyebilirim🧿

Tgckrks

Bebek alt açma bezi kullanıyorum onun üzerine yatmak istemedigi için kendi örtülerinden örtüyorum üzerine öyle yatırıyorum. Bacak arasına peçete koydum tüyleri ıslanmasın diye sürekli onu degistirdim. Islandıysa kuruttum gece de benimle yatmak istedgi için hiç uyumadan sürekli onu gözlemledim. Tuvalettine ilk günden beri gidiyor ama çişi geldiğinde ilk etapta fark etmiyor. Ama bugün daha iyi geceden beri kaçırmamış çok şükür

bernac

Alt açma bezine yatmak istemiyorlar vet bol bol ondan kullanıldıgı için onu anımsatıyor ben uyurken caktırmadan altına serıyordum uyanınca gidiyor parkeye yatıyor usanmadan yine serıyordum ve rulo pecete cok tukettım katlayıp bacak arasına koyardım farkedınce onuda bırakıp gidiyordu benim sızıntı uzun sürdü cok sevındım siz cabuk atlatıcaksınız bizim hastalıgımız geçtiğimiz bahar aylarındaydı çok şükür iyiyiz şimdi vet maması kullanıyorsunuz değilmi baska takviye vitamin verdimi ?

Palyaco

Kizilcik takviyesi yapın tamamen iyileşmesi icin

Tgckrks

Soruyorum yok gerek yok diyorlar kendi kendime kullanıyorum. Mesela kızılcık suyu da veriyorum ddm gerek yok vitaminde ve mamada var zaten diyorlar . Vitamin diyorum mamada var zaten gerek yok diyorlar . Ben yinede veriyorum. Mama yemiyor iki gündür az bı yaş mamaya kızılcık suyu kattm yedirdim bı onu yedi . Üriner yaş mama da bulamıyorum yaşadığım yerde bunları bulup almak çok zor

Tgckrks

Hiçbir takviye önermediler vermediler de sadece uriner mama yesin dediler tek çare ameliyat diyip duruyorlar. Kendi imkanlarmla vitamin aldm kızılcık aldım gittim kotervin aldım o şekilde kullanmaya çalışıyorum .

bernac

Kronikleşirse ameliyat öneriliyor bir kaç def tekrarlaması ameliyat gerektırmez yıl içindeki süresine sıklıgına bakılıyor. siz yinede tedbiri elden bırakmayın uriner saglıgı ıcın macunlar var probiyotik ve c vitamini kızılcık özlü vitaminler var bunları eksik etmeyin ben kullanmasaydım tekrarlayacaktı şuan 2 3 ay lık net ürüner bir mama başlayın sanabelle urinary mama tavsiye ederim. Netten şipariş verin şuan 2 kg 200 lira.Kısırlastırmıs olanıda arada dönüşümlü kullanırsınız ben öyle yapıyorum👍

Tgckrks

Şuan hills c/d mama kullanıyoruz ama bakalım ilerde değiştiririm. Gimcat uriner sistem macununu almıştım veteriner o tarz ürünler çok etkili olmuyor falan dedi. İlk tıkandığnda da ameliyat demişti ikincide de ameliyat dedi bilmiyorum ne olacak . Şimdilik gozlemlemeye devam ediyorum.

bernac

Bu arada şimdi gördüm cevabınızı 2 3 ay devam edın özel mamaya size tavsıyem sonra sanabella urinary kuru mamasına geçin özel mamadan daha uygun urınary için olan takviye maltlar fosforun emilimini sağlıyor yani idraldeki krıstallesmenin önüne geçiyor hasta olduktan sonra tasları cözmez ama atılan taslardan sonra tekrar taş olusumunu engeller buda mama içeriğinin düşük protein minerallerle olusumun yine önüne geçmiş oluyor zamanla kanda protein bırıkmesi idralde sorun yaratıyor yüksek proteinde aynı şekilde genelde dikkat ederseniz urınary mamaların cogu tavukludur balıklı olmuyor fosfor oranı yüksek oldugundan dolayı ve kalsiyum baslıca sebebi bu tarz minerallerin yüksek olusu nedeniyle urinary kullanılması şart oluyor arada dönüşümlü iyi bir strelised mamaya geçirilebilir uzun vadeli olmasada…

Tgckrks

Çok teşekkür ederim:)