Kedimin Göbeği Sarktı

Marsbebek

Kedim 5 aylık son 1 aydır fotoğrafta işaretlediğim kısmı sarktı dokunduğumda rahatsız olmuyor acıdığını yada ağrıdığını sanmıyorum. Sizce endişelenmelimiyim başka kedilerinde böyle olan varmı merak ediyorum

5 CEVAP

gece18

Buradan yardımcı olmak çok zor. Fiziki muayene gerekli. Sarkıklık diyerek gecmemek lazım hastalık habercisi olabilir (ıslak fip vs) gibi. Beslenmeden kaynaklı göbek yağlanması, kese vs olabilir. Bagırsak paraziti ve ödemde buna katılabilir. Yazdıklarım sizi korkutmasın sakın sadece ihtimalleri saymış bulundum.

O yüzden güzel bir tıbbi destek alarak sorunun kaynağını veteriner hekiminiz size bilgilendirecektir. Çok geçmiş olsun.

SultanTugce

Yağlanmış olabilir mi? Bizimkinde de var ama sizinki kadar değil. Biz hareketsizliğe bağlıyoruz.

izmirle

Royal canin ve proplan veya benzeri tahıllı bir mama kullanıyorsanız yağlanma yapıyor bu tarz mamalar.

Oqrenerde06

Endişelenecek birsey olduğunu sanmıyorum kilodan oluyor genel de bizim oglanda öyleydi 1 yaşından sonra düzeldi.

beyzathemoc1

Kese büyük ihtimalle vahşi doğada iç organları korunsun diye keseli olur çoğu kedi ama evrimleştikleri için giderek azalmış keseler eğer ellediğiniz elinize bir cisim gelmiyorsa başka belirti yoksa korkmayın bizim lunada da var bazen artıyor bazen azalıyor hatta yediği mama yeme miktarı vs de etkiler tam olarak kilodan demek mantıklı değil