Kısırlaştırma Ve Anestezi

iremcann

Arkadaşlar merhabalar ben yine sizden kısırlaştırmayla ilgili bilgi almaya geldim. Daha önce hastalandığı için aralığın üçüncü haftasına ertelemiştik ama ben kendi veterimiz katı anestezi ve dikişle yapıyor diye korkmuştum. Gaz anestezi ve dikişsiz operasyon yapan bi klinik buldum tavsiyeler üzerine 18 ocakta gittik tahlil verdik karaciğer enzimleri yüksek çıktığı için erteledik 18 şubata. Şu an ilaç ve hepatic mama kullanıyoruz. Sizlere sormak istediğim şeyler şöyle öncelikle kısırlaştırma için gittiğimiz klinikte operasyon öncesi bi form imzalatıyorlar bu her klinikte yapılan bi uygulama mıdır? İkinci sorum ise şu kendi veterinerimizin hekimliğine çok güveniyorum uzun zamandır da oğlumun her şeyiyle ilgileniyor her zaman da yanımızda sadece gaz anestezi ile yapmıyor diye ben başka bi klinik buldum. Diğer klinik evet gaz anestezi ve dikişsiz olarak operasyonu gerçekleştiriyor fakat hiç bilmediğim hekimler. Sizce hangisini seçmeliyim? Teşekkür ederim şimdiden yanıtlarınız için korkularımı endişelerimi ve en iyisini yapmaya çalışma çabamı sizden başka kimse anlayamaz.

10 CEVAP

NorthNight

Şahsen ben yerinizde olsam bildiğim ve işine güvendiğim hekimi seçerdim. Evet gaz anestezi avantajlı fakat, klasik yöntemde sorun yaşanmadan atlatılabiliyor. Bizde mesela gaz anestezi yoktu estetik dikiş değildi ama sorunsuz atlattık. 5.günde dikişleri bile düştü. Herşey normale dönmüştü.
Form imzalanması konusuda şöyle insanlardaki gibi cerrahi işlem öncesi gerekli bir prosedür sadece, sizi bilgilendirlerine ve komplikasyonlara karşı onayınız için. Bizim veterinerimiz talep etmedi biz imzalamadık ama gerekseydide imzalardım.

Siyamask

1 aylık klinik stajımda günlük 2 3 dişi-erkek karışık kısırlaştırma yaptık. Hiç birinde gaz anestezi uygulamadık. Hiç birinde de problem yaşamadık ve ameliyat öncesi kağıt her pet sahibine prosedür gereği imzalatılır.

Renklipati

Evet imza alınıyor bizde verdik operasyon öncesi. Kendi veterinerineriniz iyiyse güveniyorsanız orda yaptırın derim.sırf gaz anestezi için değişime gerek yok. Arada sadece geç uyanma var okadar..zaten tahlilleri yapılıp estetik dikişli de olacaksa gaz yada katı çok fark etmiyor. Dediğim gibi uyanma biraz geç olacak

iremcann

Katı anestezinin vücuttan daha zor atıldığı bu sırada da böbreklere zarar verebildiği ile ilgili şeyler söyleniyor bu yüzden aslında çok telaş yapıyorum fakat dediğim gibi hekimimize de gerçekten güven duyuyorum bu yüzden de oldukça kararsız kaldım birde dikişli olacağı için sıkıntı olur mu diye düşünüyorum

Renklipati

Dikiş çok önemli aslında, biz estetik yaptırdık çok rahat geçti süreç yakalik olmadı..dikişli biraz zor yakalik stres yapıyor..bence onceliginiz tahlilleri sonra estetik dikiş sonra anestezi olsun..eskiden gaz anestezi yoktu herkes katı anestezi ile yaptırıyor du..sadece uyanması biraz geç sersem gibi oluyor bir gün, sonra normal rutine dönüyor..

iremcann

Çok teşekkür ederim gerçekten 🥰🥰

Renklipati

Stresini anlıyorum bende çok üzüldüm operasyon sırasında ama atlattık. Sizinde güzel geçecek emin olun şimdiden çok geçmiş olsun yavrunuza 🙏

iremcann

Çok teşekkür ederim cevaplarınız için gerçekten insan çok stres oluyor çok korkuyor sizinle konuşmak deneyimlerinizi dinlemek su serpiyor içime 🙏🥰❤️

iremcann

Bende kendi veterinerimize gitme taraftarıyım artık umarım sorunsuz sıkıntısız atlatırız bu süreci ❤️

Jabbar

Bence kücüklüğünden beri kedi yi tanıyan veteriner daha güvenilir geliyor bana 😻