Corona Kedilere Geçiyor Mu

stellabennett

virüs kaptığımdan şüpheliyim de kedime de bulaşır mı

6 CEVAP

gece18

Hayır geçmez.
Hayvan-İnsan, insan-hayvan hastalıklarında zoonoz özelliği yoktur.

Gitaradam

Geçmez

Gitaradam

Geçmez

Zesta

Zoonoz bir hastalık değildir. Geçmez.

aslihan_e

@Zesta Korona (Covid-19) zoonotik bir virüstür. / Evet yapılan bilimsel araştırmalara göre kedi ve köpeklerde Covid-19 antikoru bulunmuştur. Bunu her seferinde söylüyorum ama insanlar geçmez deyip duruyor. Net geçer. Bilim söylüyor sonuçta, ben değil. Ancak kediden insana geçen bir covid 19 vakası tespit edilmemiş. Türkiye'de veterinerler ilk başta kedi ve köpeklere geçmez dediler ama Hollanda'da yapılan araştırmayla geçtiği kanıtlandı. Bunu araştırırabilirsiniz. Zoonoz bir hastalık olmasa hayvanat bahçesindeki pandalara nasıl bulaşsın? Onlara ziyareti bile durdurdular tüm ülkelerde.

gorgeous

hayır geçmez