Ögürme Refleksi

gece18

Merhabalar

Kedim 5-6 gündür her su sonrasında öğürme refleksi gösteriyor. Keyfi yerinde, iştahlı mamalarını yiyor, oynuyor, hopluyor zıplıyor ve cok aktif. Mama yerken bu refleks olmuyor ama sadece su icerken. Hızlı mı yavas mı iciyor diye dikkat ediyorum bazen normal icsede oluyor. Henüz hic malt vermedim, yeni aldım ve bekliyorum.

Her su sonrası bu refleksi göstermesi normal mi? (5 aylık tekir)
Malt vermeye ne zaman baslamalıyım?

1 CEVAP

aslihan_e

Kedilerde gastroenterit, denen bir şey var biliyor musunuz bilmem, en büyük belirtisi su içince öğürme yapması. Kusma değil, öğürme. Tabi kesin odur diyemem ben, gözlemlersiniz devam ederse vete götürürsünüz. Normal değil su içtikten sonra öğürmesi. Gastroenterit'in birçok nedeni olabiliyor bir araştırın. Basit bir iç parazit de olabilir daha ciddi nedenler de.