Değişik Sesli Kedi

Cubik

Merhaba, bizim sokağımızda bir kedi var ve aşırı cana yakın. Evimize girmek için elinden geleni yapıyor şimdi çok fazla kar yağdı diye aldık içeri ama sesi aşırı değişik. Böyle rurrrrrrr diye ses çıkarıyor. rakuna benzer kundura benzer bi sesi var resmen. Aşırı değişik bir sesi var. Vete götürme imkanımız yok. Ama hayvanın sesi hiç iyi gelmiyor bazen nefesi kesilecek gibi oluyor, sonra yeniden başlıyor değişik sesler çıkarmaya. Ne yapabilirim bu hayvan için?

2 CEVAP

Lokumcukk

Ciğerlerini üşütmüş olabilir bence sıcak bir yuva iyi bir bakımla iyileşir umarım

aslihan_e

Belki de kendi miyavlama tarzı odur, mesela bizim kedimizin biri miyavlamaz "mekek mükek" der kesik olarak, birinin de sesi yok gibi zorla az bi titrek ses çıkarır, anneannesine çekmiş, öteki de bebeklikten beri annem-anneye gel, bir şey vereceğim zaman al al diye çağırdığım için net bir şekilde Anne aal diye çağırır. Miyav falan yok sadece "anne, al". Komşularımız da şaşırıyor, balkondan anne diye çağırdığı için. Eve geldi diye iyice heyecanlanmıştır o. Burnu akıyor mu, ağız yarası var mı bakın. Burnunu peçete ile silin ıslaklık çıkacak mı bakın. Kakayı sizde yapacaksa ishal var mı kontrol edin. Hapşurma, öksürme var mı vs.