Veterinere Götürmelimiyim

Minnos0202

bugun benim minnoşum 2 kez hapşurdu ve sanirim oksurdu de anlamdim yemek yedikten sonra 2-3 kez oksurdu yada kusmak icin öğürdü anlamadim ne oldugunu halsizdi biraz sonra uyudu uyandiktan sonra ona tavuk haşlayip verdim sıcak suyu ile birlikte iştahla yedi yedikten sonra oyun oynadik baya enerjikti simdide baya rahat uyuyor bir daha hapşurup uksurmedide fakat yinede endiselendim yarin veterinere mi götürsem bazen balkonda 5-10 dk hava almasi icin cikiyir orda mi üşütü ne

10 CEVAP

Seymamila

Hava çok soğuk sakın çıkmasın eğer yarında devam ederse götürün çok geçmiş olsun

Zeke

Devam ederse şiddetlenirse götürün tabi ama tahminimce tüy kusmaya çalışmış.
Hapşırması da balkona çıktığı için üşümüş olabilir. Çıkarmayın, cam kapalıyken camdan baksın.
Kediler kolay üşür ve üşütür. Havalar güzelleşinceye kadar çıkarmayın.

Öksürme gibi sesi için ise kedi maltı vereceksiniz eğer yaşı 6 aylıktan büyükse...

Haftanın 2-3 günü 1 cm uzunluğu kadar tüpünden yalayacak.

Tüylerini yaladığı için midesinde topaklanıyor ve dışkı veya kusma ile dışarı atıyor kediler.
Siz malt verdiğinizde yuttuğu tüylerin sindirimini kolaylaştırıyorsunuz.

Eğer 6 aydan küçükse de malt vermeyin ama her gün tüylerini taramayı ihmal etmeyin.

Bir iki gün sıcak tutun, her zaman ılık su içirin. Üşütmeye dönüşmesin.
Geçmiş olsun kedişinize

beyzathemoc1

Malt kullanıyor musunuz

beyzathemoc1

Tüyler tıkanıklık yapmış olabilir mümkün bolovia malt kullanın pahalı evet ama uzun süre dayanıyor ve ameliyat olmasından iyi diğerleri de etkili ama bu şu anki durum için dsha etkili

Lokumcukk

Malt kullanın tüyleri kusmaya çalışıyordur belki

gorgeous

çok geçmiş olsun belki üşütmüştür ama çok devam ederse veterinere götürün

Lils

Tüy kusacaktır büyük ihtimalle ya çim verin rahat kussun ya da malt alın dışkıdan çıkar kusmak için uğraşmaz minnoş. Vets plus olabilir uygun fiyatlı olarak.

Minnos0202

@beyzathemoc1 hayir

beyzathemoc1

Mümkünse*

Minnos0202

@Zeke cok tesekkur ederiz