Doğum Sonrası İştahsızlık

iremm66

Kedimin doğumundan 4 gün geçti normal olarak yavrularının yanından ayrılmıyor ama arada kalkip su felan için mama da yiyor ama eskiye göre daha az yiyor doğumdan sonra çok zayıfladı ne yapmam lazım?

8 CEVAP

Zeke

Yaş mama verin bu dönemde sık sık. Kuru mamayı da arada ıslatıp verebilirsiniz. Kuru mama da vermeye devam edin tabi ki.
Bol bol su içirin mutlaka.

Doğum yaptığı için şuan çook hassas bir dönemden geçtiğini unutmayın. İzin verdiği müddetçe yanında olup onu çok çok çok sevin...

Yumurta haşlayın tam pişmiş olarak verin.
-Yumurta kabuklarını iyice yıkayıp rondodan geçirip toz haline getirin mutlaka.-
Onu da Yaş mamasına veya ödül mamasına karıştırıp verin. En enn önemlisi bu.
İnanılmaz bir kalsiyum kaybı yaşıyor emzirdiği için ve yumurtanın kabuğunda İnanılmaz derecede kalsiyum var.
Sakın ihmal etmeyin.

Bunun dışında ev yoğurdu, tuzsuz yağsız peynir verebilirsiniz.
Kasaptan ciğer,tavuk vs alıp suda haşlayıp verebilirsiniz.

Kısacası bu dönemde sadece kuru mamayla beslemeyeceksiniz kuru kuru.
Özellikle yoğurt ve yumurta kısmına aşırı önem verin ve kedinize yedirin.

Ve kediniz ona verdiğiniz mamaları yerken siz de oturup kısırlaştırmanın faydalarını, doğum yapmanın da zararlarını okuyun.

EMZİRME DÖNEMİ BİTTİĞİNDE BEBEKLER SÜTTEN KESİLDİĞİNDE KEDİNİZİ KISIRLAŞTIRIN. Kedinizin ömründen yiyorsunuz.....

Zeke

Kedilerde annelik babalık kardeşlik duygusu yoktur.
2 ay sonra yavrular sütten kesildiğinde anneliği bitecek.
Bir daha da hatırlamayacak. Zaten babalık diye bir duygu 1 saniye bile yok.
Onlar çiftleşip isteklerini anlık giderip hayatlarına devam ediyorlar.

Diyelim ki anne kedi 1 dişi 1 erkek doğurdu, onlar 4-5 aylık olduğunda anne-oğul da o iki kardeş de birbiriyle çiftleşir.
Yani onların içinde aman bu benim oğlum çiftleşmiyim, aman yavrum kuzum kurban olurum diye bir şey yok:)

Size anne olsun diyenler eğer veterinerinizse gelecek paraya bakmış yüzde yüz.
Ne kadar çok kedi o kadar çok para.
Eğer çevrenizdeki herhangi biriyse de cahilin önde gideniymiş.
İnternet çağında açıp okumaktan araştırmaktan acizmiş.

Sokaklarda barınaklarda milyon tane sahipsiz canlı varken bunu diyebilmişler hala..

Ne diyim keşke kanmasaydınız ama olan olmuş.
Umuyorum en kısa zamanda kedilerinizi kısırlaştırırsınız.

Birbirimize kızıyor olsak da yiyecek tavsiyelerimi not edin lütfen bir köşeye. Bahçemde bir sürü anneyi evime alıp bu şekilde besledim, çok faydasını gördük.
Emziren kediler çok besin kaybı yaşıyor. Dediklerimi yaparsanız en az hasarla atlatırsınız bu dönemi.
Geçmiş olsun kedinize.

Siyamask

Veteriner hekim desteği almanızı tavsiye ederim. Sindirimi daha ********** ve ek takviye önerisinde bulunabilir.

Siyamask

Sindirimi kolay*

gorgeous

benimde kedim doğum yapmıştı ve zayıflamıştı yavruları beslediği için birde strese girmiş olbilir onlara bişey olacak diye süt tozu kullanıyorsanız eğer bira anneyede verebilirsiniz yada normal kuru mamayla yaş mamayı karıştırarak verebilirsiniz

iremm66

İlk doğumuydu bizde kısırlaştırmak istedik fakat 1 kez annelik duygusunu tatmasını tavsiye ettiler onun için en iyisi olanı tercih ederim her zaman yavruları büyüdükten sonra kısırlaştırıcaz mutlaka tavsiyen için teşekkürler :)

theyusra

ya kusura bakmayın da 19 yaşındaymışsınız yani okuduğunu anlayamayacak bir yaşta değilsiniz. kedilerin annelik duygusu diye bir şey var mı diye birkaç yazı okumuş olsaydınız keşke başkalarının saçma sapan tavsiyeleri yerine. benim kedim bunları yaşayacağına olmayan annelik duygusunu tatmasın daha iyi. kusura bakmayın artık güzel dille falan anlatamıyorum sıkıldım çünkü, biz burda bas bas bağırırken hala anlamamakta, inanmamakta ya da araştırmamakta ısrar edenler var. doğum yapmış bir kediye şu an kaliteli beslemekten başka yapabileceğiniz hiçbir şey yok, tekrar kilo almaya başlaması en az 4 haftayı bulacak çünkü şu an yavruları geçtim yaşadığı stresten dolayı da yemek yemiyor. yavru bakacak durumunuz varsa buna ayıracak maddiyatınız da vardır diyerek acilen barf beslemeye geçmenizi öneriyorum, başka türlü toparlaması çok zor.

iremm66

Bende sizin kadar iyi biliyorum ve veteriner tavsiyesiyle hareket ediyoruz ve gerkli takviyeleride inanın ki yapıyorum bu siteye yazmamda ki sebebte belki başka tavsiyelerde alırım diye sizi anlıyorum ama kedimi en iyi şekilde besliyorum bundan emin olabilirsiniz