Mama Fiyatları

Insan

Mama fiyatları uçmuş durumda.Geçen sene 6,69 tl olan animonda mamaların "indirimli" hali 13 tl olmuş.Hâlâ eski sıklıkta yaş mama vermez oldum.Vermekte zorlanan varmı?Veya artık veremeyen?Bi de bildiğiniz kediler için iyi bir yaş mama tarifi var mı acaba?

6 CEVAP

Palyaco

En güzeli evde suda tavuk haşlama ciğer haşlama ufak ufak doğrayın suyuyla verin en sagliklisi

theyusra

ben ds haftada 3 4 veriyordum artık 2ye düşürmek zorunda kaldık, felicia'nın altına düşmek istemiyorum ama çok zorlamaya başladı gerçekten. schesir 27, animonda carny 28, mera 25 lira olmuş şaka gibi ya. bunlar hayvanların tek seferde yiyip bitirdiği şeyler bir de.... eskiden 300 liraya bir aylık bütün eksiklerini kapatabiliyordum artık 450 lira yetmiyor..

teddybal

Her şey fiyatça minimum 2 katına genelde de 3-4 katına çıkmış, sadece petshop da değil tüm kategorilerde böyle😔

dnzlily

ön bilgi paylaşayım ,
2021 yılı usd kuru 7,32 tl ile başlayıp 18,50 tl'leri gördü. 2021 yılının ortalama dolar kuru 8,91 tl.
2022 ye ise 13,50 tl civarında başladı. yani 2021 ortalaması ile 2022 nin başlangıcı arasında %50 lik bir fark var. tabi ki şirketler gelirlerini kontrol edebilmek için anlık kuru değil yıl içinde ortalama kura göre düzenlemek isterler. 2022 yılının ortalama kuru ne olacağı şu an belirsiz. Bu yüzden şirketler bir tahmin yapar ve fiyatlarını ona göre günceller örneğin dolar kurunun ortalamasını 16.30 olacağını düşünüyorlarsa ona göre bir fiyat belirlerler. sürekli fiyat güncellememek için. eğer dolar 16,30 altında ise iyi kar ederler dolar 16.30 üstüne çıkarsa az kar ederler. ve kendilerine bir kur belirlerler örnek 19,70 olana kadar zam yapmazlar çünkü ortalamalama içindedir. ama kur daha da yükselirse yıl içinde de tekrar öngörü hesaplama ile zam yaparlar.
yani bence 2022 yılı tüm vatandaşlar için zor geçecek. ülke ekonomisi bu halde iken vatandaşın alım gücü dahada azalır. bir canlı arkadaş edinmek bir yavruya hakkıyla bakmak artık lüks oldu. 2022 içinde benim kendi tahminim daha çok zam gelir.

Lils

Haftada 1 ya da 2 veriyordum. Şu sıralar o da sıkıldı hep farklı mama vermeme rağmen. 2 hafta vermedim bu hafta yeniden açtım. Artık arada böyle aralar vermeyi düşünüyorum hep daha seçerek yiyor hem de bütçe dostu. Tavuk ciğerine bayılıyorlar haftada 1 verilebilir uygun fiyata haşlama olarak.

simbakedi

valla nd yaş mamalar 10 tl a mazon prime ile, onlardan alıyorum depoluyorum bazen. sonra da kasaptan 5 tlye tavuk göğsü alıyorum, hamsi falan alıp haşlıyorum hep. yok yetişilmez artık bunlara az önce başka bir sokak kedisine felicia konserve aliyim dedim petshoptan 10tl olmuş, internette de 8 tl civarı zaten. eskiden uygun fiyatlı felicia konserve, gimcat önerirdik hepsi 10tlye yaklaşmış ya. schesir 13 tlyken pahalı diyip almadığım günleri kınıyorum :')