Sarman Kedisi Olanlarda Agresiflik

miloshy

Böyle bir şey var mı? Sarman erkek kedim çok kucaktı vs ama bazen deliriyor kendi kendine hiçbir sıkıntı olmamasına rağmen :D resmen bir avcı

9 CEVAP

ayberks

kesinlikle öyle.dişi sarmanım iki gündür elimi döner gibi keser oldu sebepsizce.masum masum yalanıyor birde :D bildiğim kadarıyla sarman eski Türkçede "zorbalık eden" demek zaten.çok doğruymuş :)

zeynepbeyza

Bende de bi sarman var. Manyağın teki :))) gerçekten sarmanlar ayrı kuduruk oluyorlar

zeynepbeyza

Bende de bi sarman var. Manyağın teki :))) gerçekten sarmanlar ayrı kuduruk oluyorlar

benimde bir sarman kedim var çok sakin bir kedi geceleri arada kafayı yiyor ama onun dışında hep sakin tatlı tatlı gezip sevdiriyor kendini :D

Benim sarman bize çok minnoş. Kendini öptürür göbeğini açar. Hiç ısırmaz tırnak çıkarmaz. Ama diğer kedime karşı çok hırçın canına yetiyor. Hep kavga dövüş peşinde.

Midnightoil

Bizimkide saf sarman, tırmalama huyu yok ama ısırma huyu maalesef var, bazen psikoya bağlıyor bacaklarımıza zıplayarak ısırıyor ama bunda 15 yaşındaki oğlumun kabahati büyük, zira kendini ısırtmaktan hoşlanıyor, o alıştırdı birazda :)

simbakedi

su an evimde bir sarman daha var sahiplendireceğim için bakıyorum, benim sarman sadece uykudan uyanınca ya da mama isterken sevdirir. diğeri sevgi yumağı, sevilmek için 1 saat miyavlıyor :') ama ikisinde de şöyle bir huy var belli bir süre sonra bi bakıyorsunuz dişleri elinizde aksjhdkajsh ama ikisi de ısırmak için yapmıyor, elinizi hareket ettirmediğinizde bırakıyorlar hemen. ben kedime peluş oyuncak veriyordum, her ısırdığında onu tutuyordum bir süre sonra o oyuncak dayak arkadaşı olmuştu. azalmıştı baya ısırması, sonra kızgınlığa girip onla çiftleşmeye çalışınca kaldırmıştık. bence bu yöntemi denemenizi öneririm. ayrıca kediler sevilmekten sıkılınca da bu hareketleri yaparlarmış. geçmiş olsun sarman terörüne hoşgeldiniz

miloshy

ıcok kucaktı ama nedensiz ısırıyor aylardır eğitmedim resmen ısırmasını, ben tek yasıyorum ama annem babam 1 aylığına geliyorlar onları da ısırınca sorun oluyor. bu huyunu nasıl azaltabilirim, resmen kızdığımda hayır dediğimde falan daha çok agresifleşiyor

miloshy

aylardır bende 6 aylık oldu simdi, çok sevdirmek istiyor kendini ama nasıl deliriyor durup dururken keyfi falan da yerindeyken, resmen terör seviyor :D çok komik ama bana yapması neyse de annem babam yaslı olunca zorlanıyorum :( oyun icin diye düsünüyorum