Kedimin Kakasında Kan Var. Pelet Kum Yiyor.

rainporto

Merhaba herkese,
kedimin parazit uygulaması daha 2 hafta önce yapıldı.Sahiplendiğimden beri aksatmadım ama geçen ay makatında kan gördüm hemen veterinere gittik kakası yumuşak zaten zorlanmadan dolayı değildi. İştahı maşallah baya yerinde , enerjisi gayet iyi çok şükür . ama bugün makatta görmedim kan kakasının dışında gördüm. 2 hafta önce iç parazit yaptırmaya gittiğimde gayet sağlıklı denildi. Ama kakası sürekli yumuşak ve odunsu kokuyo bi kaç defa kedimin ağzında pelet kum gördüm yediğini tam görmedim ama az önce ağzından ben bağırınca 1 pelet tanesinin yarısını bıraktı ve yiyor büyük ihtimal. Pelet kum yiyen kedisi olan var mı? pelet kum yemesi böyle kanlı kakaya sebep olur mu? yarın veterinere götürcem tekrardan bi fikir verir misiniz bana.

10 CEVAP

D-O

Hic pelet kum kullanmadim, tecrubem yok ama kediler bazen sacma seyler yiyebiliyorlar. Bu davranisi degistirmek zor olabilir. Eger pelet kum yiyorsa bence degistirin siz uyurken falan yeme durumu olmasin. Diskida kanin bircok sebebi olabiliyor en iyisi tekrar veterinere goturmek diye dusunuyorum. Gecmis olsun

Fazlilhan

Mama değişikliği yaptınızmı. Eğer yaptıysanız onun yüzünden de olabilir. Benim daha yeni başıma geldi. Mama değişikliği yüzünden dışkısında kan gördüm iştah yerindeydi Vet e danıştım enterogermina önerdi. İki gün kullandım problem kalmadı.

rainporto

mama olarak proplan elegant kullanıyodum 2 aydır bu ay geri kısır somonluya döndüm proplanda bunu yarın sorayım ben. Cevaplarınız için teşekkür ederim . Dışkısında vardı bugün normalde dışkıda çok görmüyodum makatında kan kurumuş gibi görüyodum yarın veteriner sonrası burayı bilgilendireceğim. Telefonda sorduğum da mineral eksikliği varsa yiyor olabilir dedi bakalım yarın ne dicek

beyzathemoc1

Çok geçmiş olsun :(( kan tahlili yapıldı mı

Jabbar

Kumu değiştiniz mi

rainporto

Veteriner pelet yiyorsa mineral eksikliği vardır dedi 2 tane takviye verdi ve yediğini ben gözlerimle gördüm bugün gözümün içine baka baka yedi fıttıracam. Bakalım takviyeler bir an önce işe yarar umarım. Kakası çok kötü kokuyor, kaka sonunda dışına kan geliyor of hadi düzel artık annecim uykular haram oldu valla gidip pelet yicek diye.

rainporto

Çok teşekkür ederiz. Yok valla yapılmadı bu sefer 4 ay öncesi yapılmıştı her şey normaldi bakalım geçmezse bi daha yapılır herhalde şimdilik izlemedeyim bi an önce bırak şu pis hareketlerini çociğimm

beyzathemoc1

Oyy iyi demiş geçmezse mutlaka yaptırın yaramaz bebe

rainporto

Merhaba değişmedim daha peleti pek sevmiyorum kum araştırayım dedim biraz buradan da öneriniz varsa alırım tozlanması az, iyi topaklanan, eve az dağılan 😅 klasik herkesin ortak sorunu😅

rainporto

Pelet demişim yahu bentoniti demek istemiştim pelet candır