Zeytinyağı Kediler İçin Faydalı Mı

Seymamila

Bir çok sitede kediler için yararlı olduğunu duydum. Kedim daha 1 aylıkken 1 gün hiç kaka yapmadı ertesi gün annem zeytinyağı vermemi söylemişti ve o zaman kaka yapmıştı yani yararını gördüm kedim de seviyor vermemde sakınca var mı yararlı olduğunu okudum birde sizden duymak istiyorum ayrıca market yağı değil tamamen doğal el yapımı

11 CEVAP

Busraskanli

Merhaba :) benim kedimde de kabızlık, sert dışkılama sorunu yaşıyoruz veterinerim her gün verebilirsin dedi. Böyle bir sorununuz varsa veterinerinize danışıp verin bence.

Ozzey

merhaba
kabizken verebilirsiniz ama surekli verirseniz ishal olur.

Ozzey

illa saglik icin verecekseniz cok asiri kacmadan ara ara kefir vermeniz daha saglikli

Palyaco

Haftada 3 sefer 1 tatlı kaşığı verebilirsiniz bağırsak florasi sağlığı için prebiyotiktir

Lils

Sürekli verebilirsiniz ama kabızlık yoksa fazlası yumuşak dışkıya neden olabilir

dilanbulent

Kabızlıkta verilir genelde. Onun haricinde verilmesi doğru mudur bilemem. Ama kabız dışında vermek de ishale yol açabilir böyle düşünüyorum.

Seymamila

İştah açtığı söylendiği için mamasına 2 damla damlatmıştım haftada 1 falan veriyorum o kadar

NorthNight

Aşırıya kaçmadan verilmesinde sakınca yok. Veterinerimizde haftada bir tatlı kaşığı kadar tüketebileceğini söylemişti.

Seymamila

Evet bende bu yüzden vermek istiyorum

simbakedi

tavuk vs alip hasladiginizda da tavugu suyuyla kedinize verin, biraz su ayirin o suyu da mama saatinde mamasinin ustune dokun. bu yontemle kizginlikta 1 adet mama bile yemeyen kedime tum mamayi yedirmistim. bence bu tavuk suyu vs de mamaya olan istahlarini artiriyor. uzun vadede mi bilemem tabi :)

Seymamila

Benim kedimde maymun iştahı var beni bile yer ama hem sağlıklı hemde daha fazla yesin diye onu da yaparım teşekkür ederim