Kedim Sürekli Bağırıyor

keekekeeeee

arkadaşlar kedim son 1 aydır sürekli bir şekilde bağırıyor miyavlıyor kendisi 1yıl 3 aylık civarında dişi ve kızgınlıktan çıkalı 1.5 hafta oldu. Sürekli bişeylere miyavlıyor ve tek basına bi yerdeyken ulur gibi bağırıyor. Kızgınlıkta olmadığına eminim poposunu kaldırmıyor ama sürekli sürtünüyor yerde dönüp duruyor anlamadım sebebi nedir. Yemek yemesinde ve tuvaletinde hiçbir sorun yok düzenli yemek yiyip tuvalet yaptıgına da şahit oldum. sürekli bişe ister gibi miyavlıyor ne yapacagımı anlamadım bilen varsa yardımcı olsun lütfen

8 CEVAP

aslihan_e

Poposunu kaldırmaması kızgınlıkta olmadığını göstermez. Bu kadar emin olmayın. Belli ki devam ediyor. Çiftleşmemişse ve kısır değilse, hapisse kızgınlığı kolay kolay geçmez.

Jean

Kediler surekli kizginliga girer.bunun arasi yoktur. Ve her kizginliga girdiginde ayni belirtileri gostermez. 5 ay boyuncada her gun her an bagirip uluyabilir, bunu aliskanlik, şimariklik , ilgi icin vs sanmayin kediniz kizginliktadir. Ancak kisirlastirarak kurtulabilirsiniz. Ayrica bu durumdan dolayi stres yasamakta ve muhtemelen eziyet cekmektedir.stresten kaynakli olarak baska rahatsizliklarda gecirebilir mazallah.

keekekeeeee

çok teşekkürler. bu haldeyken kısırlaştırmak mümkün mü peki yoksa tamamen düzelene kadar beklemeli miyiz

Hilalkoca

Düzelmesini beklemeniz gerekiyor kızgınlık dönemindeyken kısırlaştırmak dişi kediler için riskli olabiliyor.

keekekeeeee

anladım çok sağolun. peki çok uzun sürerse ne yapmalıyım?

blue_hpood

kısırlaştırın, hemen.

blue_hpood

veterinerle görüşün, kızgınlığı biter bitmez size randevu verecektir, hemen kısırlaştırın, siz de kurtulun, hayvan da rahatlasın.

Ozzey

gecmis olsun. bayagi kizginlikta. kizginlik gecince kisirlastirin. veteriner hekiminizle gorusun. kizginliktayken kisirlastirilmaz.sagligi acisindan riskli. gecmis olsun.