Insanlar Neden Bu Kadar Seçici??!!!!!!

Seydagulec_

Sokakta doğumdan beri baktığımız bi kedimiz vardı hatta burda da ilan açtım bursada oturuyorum büyük şehir neticede illa bi sahiplenen olur dedim bir sürü sayfaya fotoğraflarını attım hiç kimse istemedi cok büyük bu kedi dediler halbuki çokta büyük değildi ki ona sokağa kulübe yaptım kaldır diye üzerime geldiler insanlar neden bu kadar kötü, benim güzel yavrum bu sonu hak etmedi evde 3 tane kedim var inanın ailem izin verseydi 1dk düşünmezdim... Bu sonu hiç hak etmedin güzel kızım bir kişi dahi yuvasını açmak istemedi sana cins değil ya türün noldu şimdi, evini yuvanı kaldırmak isteyenler mutlu olsunlar kimseye hakkını helal etme meleğim, ben senin için elimden geleni hep yapmaya çalıştım seninle elbet bir gün buluşacağız... Yemin ederim dünden beri kahroldum 😭😭😭

15 CEVAP

simbakedi

kulaklari kivrik degil, burnu basik degil, gri degil, gozleri mavi degil, tuyleri var… en onemlisi de “sokak kedisi evde bakilir mi” mantigi. ekonomik sikintisi olup almayana kimse bir sey diyemez zaten ama imkani olanlarin cogu da basta saydigim ozelikteki hayvanlari seciyor maalesef. ben de farkindayim her kediye yardim edemeyecegimizin ama kabullenemiyorum bu tur insanlar oldugu icin. gercekten o kedi kurtulabilirdi ve biri kivrik kulakli “tercih” ettigi icin edilmedi. insanlar biz sahiplenin dedigimizde saniyor ki amacimiz populasyonu azaltmak, hayir. bu gibi kediler kurtarmak iste. bu kedinin araba altinda ezilerek degil evde huzur icinde olmesini istemek. kimse kimseyi zorlamiyor, kedi isteyeni buna yonlendiriyor ama sorsaniz zorluyorsunuz vs 40 laf isitiyoruz

teddybal

Başınız sağ olsun, içim parçalandı.. İnsanlardan kurtulmuş, daha huzurlu şimdi.. Sizin yaptıklarınız ise paha biçilemez, hepsine yetemiyoruz düşündükçe kahrediyor bu, ama dünya böyle biz elimizden geleni yapalım gerisi onların ayıbı olsun.. Umarım yaşattıklarını yaşamadan ölmez hiçbiri..

fcylan

Burada sürekli Scottish işte British çifleştirmelerine anlatmak istediğimiz tam olarak buydu. Bu sokakta yaşayan canlıların suçu ne?
İlla fotoğraflarda daha güzel çıkacak bebekler mi üretmek gerek? Ya bu yavrunun güzelliğini neden göremiyor kimse? Başınız sağolsun, elinizden geleni yapmaya çalışmışsınız ama maalesef bazen imkanlar el vermiyor her şeye yetişmeye. Umarım yaşanmaz artık böyle tatsız olaylar…

Palyaco

Yeriniz uzak olmasa gebze cayirovada kedi evleri ve mamaliklar yapıldı mesire alanımıza büyük orman koşup oynayabileceği 30 kedi var hayvan severler hergun mama şu koyuyoruz devamlı 30 kişiyiz hergun 1 kişi 15 kg alıp koyuyoruz mama

kibatarcin

Gerçekten çok üzgünüm çok..keşke bizim gibi bilinçli ve iyi bir insan özellikleri barındıran kişilerde sınırsız yer ve imkan olsa da hepsine kucak açsak.Yıllardır sahiplendirme yapıyoruz ailecek ve elimizden geldiği kadar kurtarıp yuva bulmaya çalışıyoruz fakat başınıza gelen trajedi ilk defa gördüğüm birşey değil hepsi bu lanet insanlar yüzünden.Kendine hayvansever sıfatı takan çoğu cins kedi-köpek besleyen bireylerin çoğu da cins kedisini petshoptan-çiflikten özel olarak gidip almıştır.Cins kediler onlarca genetik hastalık barındırıyorken çoğu sokak kedisi onlardan daha güçlü bağışıklık sistemine sahip olarak kendine has karakterleri de oluyor keşke farkı anlayacak kadar zekaları olsa.Sosyal medyaya ve gösterişe lanet olsun genelde çoğu yükü sosyal medyaya bağlıyorum ben.İnsanlara gösteriş yapayım diye kişiliklerini unuttu millet o yüzden yürekleri de kömür olmuş.Bas bas bağrıyoruz üretimi yapanları desteklemeyin de gösteriyoruz o yavruların ana babalarının nasıl kondisyonlarda bakıldığını.Ama vicdan yok neye yarar...Emekleriniz için teşekkürler...Rahat uyusun bu tür insanlardan dolayı hayatını kaybeden herbir melek

Policlal

Çok üzgünüm. Elinizden gelen her şeyi yapmışsınız, yüreğinize sağlık. İmkanım olsa kesinlikle sokaktan bir can daha almak isterdim. Bu konunun hayvanın cinsi veya yaşından çok daha ayrı bir yerde olduğunu düşünüyorum. Çocukları sarışın mavi gözlü olmayınca sokağa mı salıyorlar? Bu insanların yarın öbür gün çocuklarına da sırt çevireceğini düşünüyorum bu öyle bir insanlık ayıbı. Bir kedinin evini yıkmayı, mamasına kar atmayı benim gerçekten beynim idrak etmekte zorluk yaşıyor. Paylaşım desteği sağlayacağım. Elimizden geleni beraber yapmaya devam edelim. Sahiplendirebiliriz. Bursa da yaşayan arkadaşlarım var onlara da söyleyeceğim. Vazgeçmeyin

Renklipati

Başınız sagolsun çok üzüldüm yazıyı okuyunca,resimlere bakınca içim parçalandı neden öldü acaba arabamı çarptı..siz ne gerekiyorsa yapmışsınız, yapmayanlar utansın, keşke herkes bir kedi alsa evine inanın sokakta kedi kalmaz malesef öyle olmuyor işte üç beş kişi bu işle uğraşıyor yetişemiyoruz malesef

Policlal

Çok üzüldüm ben kedinizin vefat ettiğini anlamamışım. Başınız sağolsun 🥺

Seymamila

Başın sağolsun elinden geleni yapmışsın ama allah o arabayı kullananın da onu büyüten anneyi de bildiği gibi yapsın çok zor değil ölse dahi veterinere götürün canınızdan gitmez ölmezsiniz bir can bu kadae ucuz bu kadar değersiz olmamalı ağlamak istiyorum ya bıktım artık hayvanları ezip gidenlerden yolculukta camdan bakmak istemiyorum artık her an bir yerde ezilmiş hayvan görme korkusundan yeter ya

Venusselin

çok geçmiş olsun, bir de hala bazıları eş arıyor çünkü onların kedileri cins. sokak kedilerinin yaşamaya hakkı yokmuş gibi.. gerçekten cinsseverler beni tüketti....

Seydagulec_

O kadar haklısınız ki russian blue yavru kedimiz vardı sokaktan bulduk hastaydı tedavi ettirdik sahiplendirme sayfalarına koyduk inanin en az 15 kişi yazdı başka şehirlerden gelip almak isteyenler dahi oldu bu kuzum için kimse yazmadı o da melek oldu kardeşinin yanına gitti, burada sizler böyle yazıyorsunuz ya iyi insanlar hâlâ var diyorum çevremdeki herkes doğanın kanunu bu diyor elbette öyle ama o kadar yürekleri cız etmeden söylüyorlar ki hiç mi yüreğiniz yanmıyor Allah herkesin yüreğine merhamet versin😣

Seydagulec_

Evet dün araba çarpmış ve oracıkta bırakıp gitmiş yavrumun gözü çıkmış Allahsizlar çarptınız bari gömün orada bırakmak nasıl oluyor nasıl vicdansız bu insanlar birisi sahiplenseydi mama kum desteği bile olurdum ama kimse yazmadı melek oldu iğrenç dünyadan kurtuldu tek tesellim bu maalesef

Policlal

Sizi çok iyi anlıyorum. Siz elinizden gelen her şeyi en iyi şekliyle yaptınız. Keşke hepsine sıcak bir yuva verebilseydik. Acımasızlar. Bilmiyorum nasıl bir sevgisizlik..

Venusselin

Statü atladıklarını sanıyorlar cins satın alınca, zavallılar. Her hayvanın yaşam ve mutluluk hakkı var ama insanlar ırkçı ve şekilci. Bu dünyaya merhametli fazla hayvanların, insanlar bu yavruları haketmiyor..

Palyaco

Resimden tam anlamadık basinizcsagolsun cok pardon