Antibiyotiği Suya Veya Mamaya Karıştırılır Mı?

betulbakioglu

Kedim 4 aylık diskisindan kan geliyor ve ishal bunun icin ishal ikaci kullandik gecmedi simdi antibiyotik kullaniyoruz ama asla içmiyor tukuruyor suyuna veya mamasina katsam olur mu?

7 CEVAP

betulbakioglu

bugun kedimi baska bir veterinere getirdim serumlar igneler kedi kotu durumda iyi dileklerinizi bekliyorum💗

Siyamask

Oturur pozisyondayken şurubu patisine dökün. Mecbur yalayacak:))

pablopicasso

Enjeksiyon formu yok mu? En pratiği bu. Şurupta ise enjektöre çekip, ağızının yan tarafından yavaş yavaş verebilirsiniz. Yoksa diğer formlarda doz ayarlamak mümkün değil.

İmza : Haftalardır antibiyotik uygulayan pet ebeveyni

Siyamask

Kedimiz nasıl oldu? Çok geçmiş olsun

aslihan_e

Hap formunu alın daha rahat edersiniz. Mamasına ya da suyuna koysanız acıtır yemez. Zaten hapsa suyuna konulmaz, şurupsa mamaya dökersiniz ama yemez büyük ihtimal. Şurubu suyuna koysanız dozajı ayarlayamazsınız hiçbir şekilde. Çok su olacak ki tadı kokusu gelmesin, öyle de hiç bir işe yaramaz. Hap alın, yağ sürün dışına, kediyi ters çevirip yandan ağzını parmağınızla açıp boğazına doğru hapı atın, diline deymeyecek şekilde, iyice derine atarsanız tüküremez. Şurup kediler için hiç uygun değil.

betulbakioglu

merhaba şurup evet dozunu siringayla ayarliyoruz veteriner bu ilaci verdi ben kendim asla veremiyorum hap olayini da kendim yapamiyorum mahvediyo kollarimi surekli tukuruyor mecburen veterinere gidip icirecegim tesekkue ederim

Seneca

biz de 7 gün antibiyotik, 20 gün vitamin, 7 gün alerji şurubu kullandık. Yarısını içip yarısını bırakıyordu. Kafasını ve vücudunu biraz zor kullanarak da olsa sabit tutup yavaş yavaş, o içtikçe şırıngayı biraz daha ittirip verirseniz yutacaktır. Kafası yukarıya bakarsa daha iyi olur. Aniden verince içmiyorlar, tükürüyorlar ya da etrafa saçıyorlar.