Kisir Erkek Kedi İle Kisirlasmamis Disi Kedi Ciftlesirse Bir Sikinti Olur Mu?

defneb

Arkadasimin kizginlikta bir disi kedisi var ve bebek istemiyorlar, erkek kisir kedimle ciftlestirsek kedimde aliskanlik kalir mi yada bir sorun olur mu?

4 CEVAP

aslihan_e

Erkek kediniz çiftleşmek isteyecek mi ki? Onlar kızgınlıktayken çiftleşir, sizinkinin kızgınlıkta olması gerek. Tabi erkek kedilerde kısır olsa bile kızgınlık davranışı ihtimali var. Bence başınıza hiç bela almayın. Sonra hem kedinin bağırmalarından hem çevreye çişini yapmasından duramayabilirsiniz. Hem o dişi kedi kısırlaşmadığı sürece, istediği kadar çiftleşsin tekrar kızgınlığa girer bir ay sonra.

blue_hpood

erkek kedi bu durumda çiftleşmek istemeyecektir. ayrıca dişiler erkeği seçer. hayvanı strese sokmayın, kızgınlığı bitince kısırlaştırın.

Lils

Kısırlaştırmanın amacı çiftleşme isteğini yok etmek ayrıca. Yani çiftleşmez kediniz. Çiftleşmek çalışsa demek ki alışkanlık olmuş demektir ya da hormonları bir süre daha vücudundadır

theyusra

dişi kedide de yalancı gebelik durumlarına vs yol açabilir, önermem.