Kedi Neden Durduk Yere Saldırır

Huseyindn

Kedim ile oynuyorduk, oyun aniden kovalamacaya dönüştü, mutfağa girdi. Mutfaktan çıkarmak için elime aldım ve salnoa götürdüm. Kedi aniden kıhlamaya başladı. Kulaklarını yapıştırdı. Olduğu yerde kıhlamaya devam ettis, saldirdi. hiç böyle görmemiştim onu. Aniden vahsilesti. Sebebini açıklayabilir misiniz?

4 CEVAP

aslihan_e

Kovaladığınız için zarar vereceğinizi düşünmüş büyük ihtimalle, kediler birbirleriyle oynarken de oyun savaşa dönüşebiliyor. Kovalama oyunu iyi değil. Kedilerde kovalayan kedi hâkim, kaçan kedi ise hâkimiyeti kabul edendir. Ve eğer karşıdaki kedi kaçarsa diğer kedi saldırıya geçer.

blue_hpood

kedinizi kucağınıza zorunlu olmadıkça almayın. güvensiz hissediyorlar.
yukarıdaki arkadaş da doğru yorum yapmış, güvensiz hisseden kedi tıslar. oyun esnasında kucağınıza almayın.

Yaqmurrr

Ben tasimadim ama bana da aynı şekilde durduk yere saldırdı. Ve sürekli tekrarlamaya devam etti o andan sonra. Sizin kedi tekrarladı mi ?

Veranifer

Bir şekilde korkmuştur hayvan. Ben bazen bizimkini kovalayınca korluyo kabarıyo bende rahat bırakıyorum. Çok korktuysa ve kaçacak yer bulamadıysa saldırmıştır.