Odaya Almama Ve Ağlama

teemothecat

Merhaba,

kedimi odaya alamıyorum çünkü tam 30 dk üstüme tırnak batırarak emik yapıyor, sonra da kafamda yatıyor. EVet resmen kafamın tepesinde. Sonra kalkıyor içeri gidip geliyor ve uykumun ortasında yatağa kafamın üstüne doğru zıplıyor ve aynı hareketler sil baştan...
Odaya almadığımda da saatlerce miyavlayıp kapıları tekmeliyor, tırmalıyor. Hayatımda bu kadar inatçı bir tip görmedim. Odaya alsam dert almasam ayrı dert.
Yok mu buna bir çözüm

5 CEVAP

simbakedi

su falan sıkmayın lütfen. kedinizin siz uyurken yanınızda olmasını sağlayacak yer ayarlayabilirsiniz. bizim odada çalışma maması var. onun sandalyesine en sevdiği battaniyeyi koyuyoruz ve kardeşimin bacağında yatan kedim eğer battaniyesi oradaysa orada yatıyor hep. kafanıza yattığında yerini değiştirin sürekli bir yerden sonra anlayacaktır aynı şekilde. gün içinde girebildiği odaya gece giremeyince miyavlaması gayet normal.

blue_hpood

kedinizi gün içerisinde oynatıyor musunuz? yeterince enerji atmasını sağlıyor musunuz?

teemothecat

Oynatıyorum, zıplatıyorum bol bol. Durmak bilmiyor. Sürekli üstümde, yürürken de rahat bırakmıyor üzerime zıplıyor.

Siyamask

Sensörlü fısfıs alıp içine su koyun. Kapı önüne koyduğunuzda her gelişinde fıslatacağı için yasak bölge olduğunu anlar

Venusselin

Alın odaya derim ve alışın bence :D 9 yıldır kafamın tepesinde emikleyen kedim var alıştı bünye