Kedimin Patisinin Arasında Yara Var Üzerine Basamıyor

Seneca
Seneca

2652 Puan

Geçen gün kedimin patileriyle oynarken sol ön patisinin aralarında kıl olmadığını fark ettim. Tüylerinin diplerinde siyah noktamsı şeyler var ve bazı yerleri kabuk bağlamış. Kabukların üzerinde de siyah noktalar var. Durumu fark edince mikrop kapmasın diye yaralarını batikonladım. Dün akşam da aynı şekilde batikonladım. Bugün sabahtan beri sol bacağının üzerine basamıyor. Yürürken aksıyor ve oturduğunda bacağını katlıyor. Önceki günler yürümekle alakalı sıkıntısı yoktu bugün oldu. Veterinere götüremiyorum çünkü fark ettiğim günden beri kardan dolayı günlerdir yollar kapalı ve evim merkeze uzak. Patilerine dokundukça canı acıyor bu yüzden aralarının resmini çekemedim ama aralarında bahsettiğim siyah noktalı kabuklanmalar var. Bu çektiğim yara bugün oldu ve pespembe, muhtemelen yanıyor. Sürekli patisini ısırıp yalıyor. Ne yapmam lazım, neden olmuş olabilir. Başına gelmiş olanlar yönlendirirse çok sevinirim.


6 CEVAP

Tugbacirak
Tugbacirak

511

Yanmış gibi gözüküyor. Acil veterinere götürün. Sürekli gittiğiniz hekimi arayın ve sorun

Bir veterinere hekim bulun arayın gitmeden de olur önce su ile silip bandaj yapın

D-O
D-O

11605

Bence bir veteriner hekimin gormesi iyi olur. Gecmis olsun yazik cani acıyordur muhtemelen :(
Hekime gidemiyorsaniz telefon ile konusun fotograf yollayin belki uzaktan oneri verebilir.
Acik yaralarda genelde batikon ve antibiyotikli fucidin krem kullanilabiliyor ama bunun ne yarasi oldugunu bilmeden dediklerimi kullanmak iyi olur mu bilemiyorum…

Seneca
Seneca

2652

Doktorumuza zar zor ulaştım bir şekilde. Bugün olabildiğince steril tutmamızı yarın getirebileceğimizi söyledi. Hastanenin bulunduğu yerler de sıkıntılıymış, temizleme çalışmaları yapılıyormuş. Kumdan kaynaklı olabilir dediler. Bugün batikonlayacağım ve patisini de gazlı bezle saracağım ki yerle temas etmesin. Herkese teşekkürler :)

Seneca
Seneca

2652

Hayvan Hastanesine götürüyorum. Özel olmadığı için doktorlarının numaraları yok, o tür bir hizmet vermiyorlar. Ki dediğim gibi burası kar kış kıyamet, buzdan kapımızın önüne çıkamıyoruz yollarda yarım metre kar var. Ne yapacağımı şaşırdım.

aslihan_e
aslihan_e

115696

İyi görünmüyor, evde halledilecek bir şeye benzemiyor.

Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 101 Görüntüleme
  • 6 Cevap
  • 0 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 52928 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR