Çok Tüy Döküyor Nasıl Önüne Geçebilirim

Ooer

kedim son 1 aydır çok fazla tüy dökmeye başladı nasıl önüne geçebilirim.Tarayınca bir şey değişmiyor aksine daha çok dökülüyor severken elimin her yeri tüy oluyor.Nasıl bir çözüm bulabiliriz.

12 CEVAP

Çok tarayarak düzenli bir şekilde tarayıp vitamini verip birde mamasını ona göre ayarlarsanız azalir Hangi mamayı kullanıyorsunuz

Ooer

Hills

vitamin olarak ne önerirsiniz

Gimcat çok iyi bir vitamin Gimcat tüy sağlığını kullanabilirsiniz

duman_cat_world

Tüy dökümünün birçok sebebi olabilir. Öncelikle kaliteli ve kendisine yarayan bir mama tüketmeli, bol bol su içmeli ve düzenli taranmalı. hala tüy dökümü çok fazlaysa veteriner hekim kontrolünde klinnik ürünleri veya somon yağı kullanılabilir.

Tugbacirak

Her gün tarayın. Kediniz taranmayı sevmiyorsa 2 günde bir tarayın. Gimcatin multivitamin pastesini kullanabilirsiniz. Sürekli vitamin kullanmakta iyi olmadığı için ben cleapetin spreyini kullanıyorum. Taradıktan sonra tüylerine sıkıp elimle yediriyorum. Ayrıca sadece tüy için değil. Spreyle göz, kulak pati temizliğini yapıyorum çok işe yarıyor. Almayı düşünüyorsanız ********da 30 liraya kadar düşüyor. Hekiminize sordunuz mu bu sorunu?

Ooer

Sordum bi toz verdi.Bu tozu mamaya karıştır dedi.Ama tozu karıştırınca mamayı yemiyor.

Tozun Adı:Nutri Lab Nutri Mega

Palyaco

Vitamin tüy dökümü için vest plus tavsiyemdir arti kürk güzelliği ve tüy dökümü için hapy clean wipes temizleme mendili içinde bulunan emzimler cok iyi geliyor haftada 2 adet yetiyor hem temizliyor hem kürk parlaklığı ve tüy dökümünü cok iyi

Seymamila

Kediniz kaç yaşında veya kaç aylık benim kedim 8 aylık veteriner yavruluk tüyü veya mevsimsel dedi onun dışında bende vitamin kullanıyorum ama aynı

izmirle

1)Tavuklu bir mama kullanıyorsanız alerjik bir reaksiyon söz konusu olabilir. Balıklı bir mama kullanabilirsiniz.2) Kediniz yavru tüylerini döküyor olabilir 3) Kızgınlık belirtisi gösteriyor olabilir. Bu dönemde tüy dökümü artar.4) Benim kanımca gimcat bir işe yaramıyor ya da benim kedilerimde bir işe yaramadı bunun yerine vetoskin kullanarak düzenli taramayla durumu en aza indirgenebilirsiniz.

Bizim veterinerimiz biyotin kullanmamızı önerdi. İnsanlardaki keratin hayvanlarda biyotine denk geliyormuş. Eksikliğinde çok tüy dökülmesi veya cansız sağlıksız tüyler oluyormuş. Bir şişe içinde şurup gibi bir ürün kokusuz ve tatsız. Ben yaş mamaya 2ml karıştırarak verdim 15 gün boyunca ve baya faydasını gördüm tavsiye ederim. tabii veterinerinize mutlaka danışın :)

Ooer

@Seymamila 9 aylık

Jabbar

Yazın çok dökülüyordu veteriner coat perfect verdi furmintör ile taradım şimdi hiç dökülmüyor muhtemelen mevsim geçişinde yine dökecek