Mera Böcekli Mamanin Resimleri Bir Önceki Soruda

Palyaco

Bir önceki soruda çıkmadı resimler

16 CEVAP

teddybal

@Fazlilhan Nd kinoa serisi çok güzel kullanabilirsiniz, böcek ucuz protein kaynağı ve dunyada da daha yeni kullanılmaya başlandığı için kedi/köpek beslenmesinde ete göre bir üstünlüğü var mı henüz gosterilememiş, ama şu kesin böcek kullanımı daha ekolojik ve çevre dostu. Henüz yaygın olmadığı yeni yeni kullanımı başladığı için de işlenmesi ve fabrikalaşması çok pahalı imiş Avrupa'da da daha pahalıya satılıyormuş etli mamalara göre, bu durumda ucuz protein kaynağı olması avantajı da kullanılamıyor henüz, ama ilerde düzen oturdukca daha elverişli bir seçenek olacak fiyatlar da makulleşecek diye düşünüyorum, belki hakkında daha çok araştırma da yapılır bu süreçte. Ben de yenilerde yabancı kaynaklarda araştırmıştım konuyu da o yüzden cevaplamak istedim sorunuzu, bütçe varsa rotasyona koymak için mera iyi bir seçenek tabi.

Fazlilhan

Hocam 2 kg lık paket 300 TL civarı yanlış bilmiyorsam. Kg başı 150tl eder sanki nd quinoa serisi daha iyi gibi geldi bana kendi açımdan. Çünkü bizimki maşallah günde 80gr hiç ediyor. 2kg paket yetmez zaten bana. En azından 5kg paket almak mantıklı geliyor. Siz kullandıkça mama hakkında yorum yaparsanız bizlerde faydalanırız.

Palyaco

2 gündür kullanıyorum daha çok erken biraz enerjisi arttı suan 15 gün kullanmak lazım 15 gün sonra burda yazicam

simbakedi

acana all life stages mamalar kısır kedilere uygun değil demiştiniz ama meranın değerleri acanadan bile fazla neredeyse. bir tek proteini düşük, magnezyum %0.09u geçmemeli diye şiddetle savunup acanadaki %0.1lik mg değerine kötü demiştiniz, meranın bu mamasında da %0.1 mg var?

acana pacifica:
Ham Protein %37
Ham Yağ %18
Ham Lif %3
Ham Kül %9
Nem %10
Kalsiyum %1,2
Fosfor %0,9
Magnezyum %0,1
Taurin %0,1
Omega-6 %2
Omega-3 %2.2
DHA / EPA %1/0.8

mera:
Protein % 32,0
★ Yağ içeriği % 16,5
★ Ham selüloz % 4.0
★ Ham kül % 8,2
Kalsiyum % 1,5
Fosfor %1,1
★ Sodyum % 0,5
Magnezyum % 0,1

Palyaco

Protein tuz orani önemli tabi magnezyumda kisir kedilerde kizilcik kullanıyorum yapmasına haftada 3 sefer 1 çay kasigi bu o sorunu çözer

Palyaco

Birde şunu anlasan ben acananin cok protein olduğu söylemiyorum 38 ustu tehlike ev kedileri için kaç kere yazdım acana saten 37 34 oranlı mamaları var

simbakedi

o zaman içerikleri iyi inceleyip daha dikkatli olursunuz yanıtlarken bundan sonra. acananın bütün all life stages (pacifica, grasslands ve wild prairie) mamalarında kızılcık bulunuyor çünkü. ek tuz içermiyor. protein oranı değil karbonhidrat oranıdır önemli olan, kediye zarar veren karbonhidrattır zaten. umarım kedinize iyi gelir bu mama :)

Palyaco

Acanin da kizilcik az miktar o yeterli deyil evde hazırladığın kizilcik değeri daha fazla ve herhafta 2 sefer verilmesi gerekiyor yasmaya karıştırıp sen benim cevaplarını tam takip et kizilcik eklenirse kullanabilir burda acana kullanıp kristallesme yaşayan arkadaşlar var

Palyaco

İçerikleri sen iyi incele bisey bilmiyorsun yanlış yönlendirme insanları karbonhitrat diyorsun cok biliyorsun kedin 7 kiloyu aşmış obez olmuş hala çok biliyorum ayakları yapma

simbakedi

her mamada kristalleşme yaşanma ihtimali var, bu acanayı gömmez. exclusionda yaşanmamış olması exclusion mamasını iyi yapmaz, fazla kullanılmadığı için ve uzun süreli etkileri bilinmediği için böyle. ayrıca acanadaki kızılcık az bile deseniz kedi bu mamayı günlük 60g yiyor neredeyse ve her gün yiyor. ek olarak yaş mama + su içerse dediğiniz 2 kaşık kızılcık kadar olur zaten. bilimsel olarak 0.06yı geçmemeli gibi cümleler kullandığınız için zaten uyardım, öneri yaparken kızılcıkla desteklerseniz sorun yaşama ihtimaliniz azalır vs demek yerine direkt kesin yargılar koyuyorsunuz da ondan :) exclusionda da şikayet yaşayan var, onu da mı önermeyelim yani?

kedime obez demişsiniz jnsadkhnsadh 7 kiloluk kedim sizin 4 kiloluk kedinizle yan yana gelse ne kadar aynı görüneceklerini düşünün. siz her şeye kendi kediniz üzerinden yorum yaptığınız için diğer kedilerin fiziksel özelliklerini göz ardı ediyorsunuz, kedim zaten aşırı büyük bir kedi benim. sizin kedinizin 2 kiloluk hali benim kedimin 5 kiloluk haline eştir yani. ayrıca obezse sizi bile ilgilendirmiyor. ben kedinize laf etmedim, kesin yargılarla konuşmadan önce araştırmanız gerektiğinizi öğretmeye çalışıyorum. ama siz saçma sapan bloglardan vs öğrendiklerinizi mutlak doğru kabul ettiğiniz için boşa çaba maalesef.

Palyaco

Cevaplarimi tam okursan kizilcik her zaman öneririm exvlusion gelince burda cok kişiye tavsiye ettim çünkü iyi bir mama iyi olana iyi kötü olana kotu acana mercimek dolu şunu bir anlamadınız ben o yüzden onermem mercimek o yüzden kediler çok su iciyor bir anlasan ama yok anlamazsın neyse bildiğini yap simbakedi

simbakedi

acana pacifica:
Kömür Balığı Yağı %5
Bütün Kırmızı Mercimek
Bütün Nohut
Bütün Yeşil Mercimek
Çiğ Bütün Kayabalığı %4

acana grasslands:
Ördek Yağı %5
Bütün Kırmızı Mercimek
Bütün Nohut
Bütün Yeşil Mercimek
Çiğ Bıldırcın Eti %4

acana wild prairie:
Tavuk Yağı %6
Bütün Kırmızı Mercimek
Bütün Nohut
Bütün Yeşil Mercimek
Taze Gezen Tavuk Yumurtası %4

exclusion ton balıklı kısır:
Kurutulmuş Ton Balığı %26
Bezelye
Pirinç
Domuz Yağı
Maya
Düşük Moleküler Ağırlıklı Hidrolize Hayvan Proteinleri
Kurutulmuş Hindiba Özü
Somon Yağı %1

mercimek dolu dediğiniz mamaların mercimek oranı %4-5 arası. 4.5 alsanız %10 olur max mercimek oranı. exclusionun bezelye ve pirinç oranı %1 ile %26 arası. yani en düşük 2 mi alıcaz onları sizce :)? bakın araştırdım, mercimek oranları taş çatlasın %10 çıkıyor, neredeyse önerdiğiniz mamadaki et miktarının yarısı. memnun kalmanıza bir sorunum yok, içerikleri siz inceleyin öncelikle sonra gelin. iyi günler diliyorum belki biraz daha araştırırsınız bundan sonra da her şeyi biliyormuş gibi davranmazsınız. kimse sizin hangi mamayı kullandığınızı eleştirmiyor. doğru bilgi diye yanıtlarken kendinizle çelişiyorsunuz

Palyaco

Ben ne diyorum sen ne diyorsun neyse bildiğin bisey yok hala ben oranları mi söylüyorum sana neyse kolay gelsin sana

Palyaco

Saten suan merak ettiğim için aldım böcekli mamayi sonuçta burda devamlı yazdım kizilcik ekstradan eklenirse tarifim bile var burda o tarif bana aittir teddyal

teddybal

@palyaco bu mamayı almanız beni de şaşırttı daha önceden yorumlarınızı hatırlıyordum da oranlar önerdiğiniz oranlardan fazla. Şöyle yazmışsınız;
"Acana kisir mamada değerleri yüksek 01 cok yüksek magnezyum bilimsel olarak 006 007 olmalı"
https://sosyal.petlebi.com/soru-cevap/102606-acana-kisir-mama-kullanip-idrar-yolu-enfeksiyon-olan-varmi?page=2