Doğru Mu Yaptim Yanliş Mi Yaptim?

Lavinia17

Selam
Bizim eve 2.kedi geldi 16 gün oluyor.
Kendisi 6 aylik ve bu zamana kadar aşi,parazit uygylamalari yapilmamiş.
İlk geldiği gün parazit uygulamalari yapildi.
Evdeki kedim sahte karma aşi olduğu için özel kliniklere aşi konusunda korkarak yaklaşiyorum.
Ben de kedi geldigi günden itibaren fakülteden randevu bulmaya çalışıyordum ve buldum.
7 şubat için aşi randevusu aldim sizce yanlış mi yaptim?Geç mi?iki kedi ayri odalarda henüz bir araya gelmedi mesafeli ufak tanişmalar dışında :)

1 CEVAP

arifetan

Eve almanız çok güzel çok iyisiniz . Kedilerde bazen birbirlerine bulaştırılabilecek hastalıklar taşırlar tıpkı bizler gibi en iyisi mama kapları su kapları tuvaletlerinin aşıları yapılana dek ayrı ayrı olması. Mümkünse ayrı odalarda kalmaları çok daha iyi olur ama bu hastalıkları sadece kediler bulaştırmaz siz bir kedinizi sevip sonra diğerinin yanına giderken aynı şekilde onu da severseniz hastalığı bebeklere siz de taşıyabilirsiniz . Bu süreçte titiz davranmak en iyisi .