Kedim Çiş Ve Kaka Yapmadı

Sutunannesi

Arkadaşlar merhaba kedim normalde günde3,4 çiş öğlen ve sabah olmak üzere de 2 kere dışkılar (bazen günde bir) ama bugün sadece sabah 1 kere çişini yaptı dışkılama ve çok su içmesine rağmen çiş yok biraz da halsiz gibi sanki devamlı yatıyor

9 CEVAP

pongul

bağırsak hareketlerine yardımcı olabilir. oda sıcaklığında.

Ilhanaksoy61

Evde bulunan yağlı yoğurttan bir iki kaşık ve koydugunuz kaşık miktarınca yoğurtun suyundan koymanız yeterli olacaktır. Süt ürünü olduğu için ilgisini çekecek ve hemen yiyecektir kabız olmuştur. Sanıyorum ki kedinizi kuru mama ve ya et ve tahıl ürünü ağırlıklı besliyorsunuz. Benzeri durumu yaşamamak adına ayda bir iki kez yaş mama getirmenizi tavsiye ederim yaş mama konserve tarzı gıda olduğu ve kuru mamaya göre daha canlı bir gıda olduğu için kediniz koyduğunuz gibi bitirecektir. Eğer ki yoğurt bir çözüm olmazsa ve sorun devam ederse kedilerin yediği otlar var bu otlardan alıp yedirin yalanırken yuttuğu tüyler midesinde sıkıntı yaratmış olabilir ot alıp yemesini sağlayarak kusturabilirsiniz ve sorun kalmaz. İlk olarak yoğurtu deneyin olmazsa ot problemi çözecektir

Sutunannesi

2,3 defa tıvaletine girdi yapma pozisyonunu aldı ama hiçbir şey yapamadan geri çıktı :((

Benim1kedimvar

Kabiz olabilir

pongul

1 tatlı kaşığı yoğurt verseniz

SelinTuksal

1 tatlı kaşığı zeytinyağı verin bence.

Hediye159

Kabız olmuştur ydiği bişeyleri dğiştirdiyseniz olblr eger bi değiklik yoksazeytin yagi ver çay kaşığıyla poposunu ovala bide pamukla zeytinyaği dokup

miasugok

Yoğurdu ishal olunca vermiyormuyduk ya kafam karıştı

Ilhanaksoy61

Yoğurdun içindeki laktoz miktarı kedilerin bağırsaklarının fazla çalışmasına neden olur midede sindirilememeye yol acar kabızlığı çözer ama uzun vadede mide problemi yaratır o yüzden fazla tüketimine izin vermeyiniz