Kedimin Gece Durumu

kediminnos

Arkadaslar merhaba. Benim kedim erkek 1 yasinda ve kisir. Geceleri tuylerini kabartip evin icinde deli gibi kosturuyor ve agzi acik nefes aliyor hizli hizli. Bi de bi sey ister gibi uzunca miyavliyor. Bu durumu yasayan ya da bilgisi olan var mi

8 CEVAP

Ilhanaksoy61

Eğer korktuğu bir durum olursa örneğin yan daire de köpek havlaması gibi sadece tüylerini kabartıp kulaklarını dikip dinler bir patisi havaya kalkık şekilde genelde hareketsiz durur yüzü tehlike hissettiği yöne doğru dönük olur ve durumda ses çıkartmaz. Erkek kedilerin tüy kabartıp ulumaya dönük uzunca miyavlamaları ve etrafa koşturup atlamaları kızgınlık dönemlerine tekabül eder çiftleşmek istiyor malûm ev hayatı biyolojik saatlerine biraz hasar vermekte bu yüzden yılda 2 3 defa kızgınlık dönemlerine girebilmekteler. Erkek kedilerde büyük bir mevzu değil ciftlestirebilirsiniz ama dişi kedilerin bir doğumdan sonra kısırlaştırılması taraftarıyım. Öte yandan son olarak kediniz erkekse ve çiftleşmek istiyorsa ki belirtiler bunu gösteriyor evinizin köşelerine çiş benzeri sıvı bırakmış olma ihtimali var dikkatli olun

Sutunannesi

Aynı durumu bizde yaşadık miyavlamalar yoktu ama geceleri o şekilde odadan odaya çarpılmış gibi koşturmalar vardı. Nedenini çok düşündüm fakat bunu yapmasını gerektiren bir durum yoktu. Biz daha sonra bu dönemi atlattık. Muhtemelen geçicidir. Ama kediler bu tür davranışı kendilerini güvende hissetmediklerinde ya da korktuklarında yapıyor diye okumuştum. Biz saklambaç oynarken bazen bana doğru o şekilde koşturduğu oluyor. Yani gözlemleyin bence geçer diye umuyorum

SelinTuksal

bu aralar bir kedi daha vardı galiba böyle yapan...

Cotontzu_Siri

Diyorum deprem olacak diye ama :/

kediminnos

Nasil gecicek bu durum ya nasil guvende hisseder

kediminnos

Ama kedim kısır zaten

Hediye159

Büyük ihtimalle endişelendiği birşey var

ayseeny

hayvanlar kısırda olsa içgüdüsel olarak öyle hareketler yapabiliyor demek ki normal periyoduna göre kızgınlık dönemine girmesi gerekiyor, kısır olsada bu arzusu içgüdüsel o da bu yüzden garip davranışlar sergiliyor