Kısır Kedinin Testis Bölgesi

Besteyzc

Kedimi 2 gün önce kisirlastirdim aklıma şey takıldı testislerinin alındığı yer neden hala çıkık gibi tamamen o bölgenin yok olması gerekmiyor muydu resim çekmeye çalıştım ama pek net çekemedim az çok belli oluyor böyle olması normal mi

8 CEVAP

simbakedi

belli oluyorlar tamamen orayı almıyorlar testisleri alıyorlar sadece sanırım. ama belli oluyor yani tam biyolojik olarak orada ne kaldığını bilmiyorum sadece küçülüyorlar :D

beyzathemoc1

Yavaş yavaş küçülüyor

blue_hpood

buna benzer bir şey sormuştum, sanırım tam olarak alınmıyor, yani içi boşaltılıyor gibi. internette görsel aradım fakat bulamadım, bir daha veteriner ziyaretinde soracağım.

NorthNight

Kısırlaştırmada tamamen skrotum alınmıyor (dışta görünen torba kısmı) içinden sadece spermlerin bulunduğu testisler alınıyor, kan damarları sperm kanalı ve ana sperm kanalı dokuları kalıyor bu yüzden tamamen yok olmuyor eskiye nazaran boyutu küçülüyor.

blue_hpood

veterinere işlemi sormak lazım, benim de kafama takılıyor. internette tam net olarak bulamadım. bulabilirseniz paylaşabilirseniz sevinirim.

teddybal

Scrotuma yani keseye kesi açarak içerdeki testisleri alıyorlar, hormon üreten testis çünkü. Ellediğinizde içini boş hissedersiniz, ödemli olabilir şiş olabilir çünkü yeni opere olmuş, zamanla düzelir diye düşünüyorum ama gidişat ile ilgili veterineri arayarak bilgi alabilirsiniz içiniz rahat eder, geçmiş olsun.

Besteyzc

Güncelleme

Besteyzc

Veterinerde bi kedi vardı 1 yaşında erkek kedi onun arkasi sanki delik gibiydi belli olmuyordu hatta annem dişi sandı ondan dolayı aklıma takıldı acaba tam alınamadı mi neden böyle bi yanlışlık mı var dedim 😂