Bir Kedi Deli Gibi Amaçsız Sağa Sola Neden Koşar?

Romeantic

9 aylık dişi kedim bazen gündüz bazen gece (zamanı belli olmuyor) deli gibi sağa sola koşturup duruyor. Öyle dengesizce koşuyor ki bazen masa sandalye koltuk çarpa çarpa geçiyo yanlarından. Gittiği bi yerde yok bi oraya bi buraya koşup duruyo. Kızgınlık desem öyle kızgınlık belirtisi gibi de değil. Var mı böyle bi sorun yaşayan?

9 CEVAP

FA

Klasik, Don Kişot modu açıktır 😁

catmoka

Tuvaletten önce ve sonra yapıyo benimki :) Siz de takip edin isterseniz

teddybal

Benim kısır yetişkin dişi kedim de yapıyor, göz göze gelince hayatında ilk kez görmüş gibi bakıp dörtnala koşmaya, koltuk dolap ne varsa üstüne zıplamaya başlıyor, arada durup yine "sen de kimsin ya" bakışı atıyor sonra yeniden dıgıdık.. Hiçbir sorunu yok maşallah bu arada, düzenli kontrolünü yaptırdığımız bir kedi. Sabahları yapıyor bunu daha çok, çünkü en hareketli olduğu saatler sabah saatleri, bu yüzden kendince oyun yaptığını düşünüyorum, diğer kedilerimde hiç gozlemedim böyle..

Trifane

@teddybal ile aynı durumu yaşıyoruz. Kısır dişi kedim kendi kendine özellikle gece koridorda koşup takla atıyor. Canta vb ne warsa üstüne basıyor. Saksı sehpa farketmiyor. Enerjisini atıyor sanırım.

Veranifer

Bizimki gece 3-4 de yapıyor bir de içine cin girmiş gibi ses çıkarıyor. Koşup mama kabını fln deviriyor sandalyeyi düşürüyor. Kalkıp yanına gidince hemen ses değişiyor şirin şirin miyavlıyor. Valla kedileri biz anlayamayız dkjsks. Ama çok normal her kedi yapıyor endişelenmeyin.

diablerose

yapiolar. cüssesine bakmayin, 9 aylik bi kedi de yavru sayilir

Romeantic

Tamam cevabımı aldım normalmiş. Keşke koridorda falan yapsa bu koşturmaları sabah karşı yüzüme basıp üstümden geçmese iyi ama odanın kapısını kapatırsam da kapıyı tırmalıyor al beni içeri diye. Çekeceğiz bu şekilde :)

Palyaco

Koşup oynama isteği çoğu kedi aynı şeyi yapıyor bizimki top peşinden deli gibi koşuyor bazen kendi başına top olmasa bile deli gibi koşuyor yanliz en güzel yanı topla bir oynayisi var herseye bedel Messi bizimki

CapKek

benim kedimde sanki arkasından atlılar koşturuyor gibi kapıya koltuga carparak uçuyor evin içinde. Bigün çelik kapıya vurdu kendide şok oldu, aklı başına geldi bidaha koşmadı bile evde :))))