Kızgınlık Sorunsalı

FA

Merhaba.Benim bebeğim bebek yapmak istiyor.Büyük olanı 8 aylıkken kısırlaştırmıştırdım.Şu an ise kararsızım; veterinerlerden biri 5 aylıktan itibaren kısırlaştırma yapılabilir demişti, diğeri 8 aylık demişti.Hangi ay daha makul olabilir fikirlerinizi bekliyorum, teşekkürler.Bu arada küçük olanı sokaktan bulmuştum hastayken 4.5 aydır benimle tam yaşını bilmiyorum ama en az 5.5 aylık

13 CEVAP

theyusra

4.5 aylıkken kısırlaştırdım ben hiçbir şey olmamış gibi eve gelmişti :D kedinizde gelişim problemi yoksa beklemenize hiç gerek yok. benimkinin bu kadar erken kısırlaştırılmasının sebebi de gelişiminin üst düzeyde olmasıydı, veterinerini beklemek istemedi. siz de ona göre karar verebilirsiniz :)

Venusselin

sağlığı için lütfen kısırlaştırın :(

FA

Kararsız olduğum kısım ay konusu😅.Kimisine göre erken kısırlaştırma gelişimini engelleyebilir, kimisi de hayır engellemez diyor.

Cubik

7 aylıktan sonra kısırlaştırma en uygunu diye biliyorum ben

FA

Sağ ol tam aradığım cevaptı bu theyusra.

Palyaco

8 aydan sonra daha saglikli

FA

İlk kararsız halime geri döndüm sağ ol palyaco😬

Veranifer

6 ay sonrası dediler bize ama 4-5 ayda da yaptıranlar var.

Trifane

8 ay

Trifane

En sağlıklı olan 8 ay ve üstü.

Trifane

Ben benimkileri 1 yas ustu kisirlastirqcqgim. Cunku sorunlu ırklar. Mecburen bekleyeceğim. Zaten 9 ve 7 ayliklar. Kızgınlık belirtisi de yok.

FA

Bugün kızgınlığa girdi acı çekiyor gibi..2 ay daha beklersek en az 4 kez toplamda 8 gün acı çekmiş olacak, yemesi azalacak, çiftleşemediği için psikolojisi de bozulacak.Bir de bulduğumda baya hastaydı, iyileşti ama sesi fazla çıkmıyor miyavladığında zar zor duyabiliyorum, ses telleri de muhtemelen zarar görecek.Hayır hâlâ battaniyeyi emiyor bir de yarım saat boyunca biyolojik saati niye böyle erken geldi anlamadım.😬 Sanırım kızgınlığının şiddeti ve sayısına göre karar vermem gerekiyor, veterinerler size de farklı cevaplar vermiş.Yorumlarınız için teşekkür ederim.

beyzathemoc1

Kilosu ve sağlığı uygunsa beklemeyin