Tüylerini Koparıyor Ve Kepekli

Seymag1

Merhaba Arkadaşlar
Kedim de çok fazla kepek var ve sürekli tüylerini yoluyor veterinere götürdüm sadece balık yağı verdi. Sizce ne yapmam gerek arkadaşlar ne yapabilirim bulunduğum bölgedeki veterinerler yeterli değil 1 senedir kedim çok kepekli ve gitmiyor. Veterinerin verdiği balık yağı işe yarar mı

6 CEVAP

Venusselin

maması alerji yapıyor olabilir. hangi mamayı kullanıyorsunuz?

beyzathemoc1

Derisini çekip bırakınca kendini hemen topluyor mu

damdark

kedinizi yıkıyor musunuz? yıkıyorsanız ne sıklıkta yıkıyorsunuz? yıkarken hangi ürünü kullanıyorsunuz. kedi köpeklerin ciltleri insandan farklıdır çok sık yıkama ciltte kuruluğa, kaşıntıya , kepeğe neden olur.

eğer yıkamıyorsanız ve farklı mamalar denediniz ve çözüm alamadıysanız dermatit olma ihtimali olailir.
aklıma gelenleri söyledim, tabiki ben uzman değilim uzman tavsiyesi almak en doğrusu olacaktır.

Palyaco

Petlebi burda satılan hpaw clean wipes kedi kesesi içinde bulunan özel emzimler kepeklenmeye ve deriye cok iyi geliyor kürk güzelliği ve tüy dökümünü bitiriyor her hafta iki adet kullanın farkı görün herhafta 2 adet kullanıyorum çok güzel oldu kürkü ve derisi

Seymag1

Hills ton balıklı kedi maması kullanıyoruz bundan önce royal canin sensible kullanıyordum

Seymag1

Genelde kendini yalarken kopartıyor kopardıktan sonra aynı şekilde yalanmaya devam ediyor