Şerit Parazit Görüyor Musunuz

Simsimsim

kedimin kakasında şerit parazit var mi

9 CEVAP

pablopicasso

Büyütüp bakınca dağıldığından farkedemedim. Ama bir kürdan ile kurcalamanızı önerebilirim.

Belki itici gelecek ama pet sahibi olmak bunu gerektiri🥰

Simsimsim

veterinerimiz var dedi ben hiçbir şekilde anlamıyorum 🥲🥲🥲

aslihan_e

Merhaba, veterineriniz küçük bir yumurta görmüş olabilir. Bu içerde büyüklerinin olduğu anlamına gelir. Zaten görünmese de standart iç paraziti yenilemelisiniz, olma ihtimali çok fazla çünkü.

Simsimsim

şimdi yine bilmediğimden soruyorum. dün parazit aşısı vuralım dedim. doktor hap verdi bunu içir diye. ben veremiyorum yapamıyorum daha önce de vermiştin dedim. bu sefer enjektör ile verdi. farkı var mıdır ki? bir de 2 gündür 2 farklı antibiyotik vuruyoruz. ondan ötürü mü vurmak istemedi acaba.

Melike0nur

Hap daha etkili ondan özellikle hap veriyorlar bizim hep veteriner kendi yutturuyor bir aparatla bende yapamıyom kendim evde

aslihan_e

Hapın ya da iğnenin etkinliği etken maddelerine göre değişir. İğne de hap da birden çok etken madde içeriyorsa etkileri artar. Antibiyotikle ilgili olduğunu düşünmüyorum. Hapı da kendisi yutturabilirdi.

aslihan_e

Kedinizde enfeksiyon mu var? Kan testlerine bakıldı mı?

Simsimsim

bakılmadı çünkü küçük bir ilçenin küçük bir kliniğine gidiyoruz. ama doktorum yediği çiğ etten ötürü gıda zehirlenmesi yaşadığını söyledi.

Simsimsim

arkadaşlar şerit parazit değilmiş, evladım ishalden ötürü bagirsaklarindaki deriyi sıyırıp atmış. son iki gündür gayet iyi ama. dışkısındaki kan kayboldu.