Guinea Pig Gerçekten Kemirmiyormu?

Bestekaya

Guinea pig almayı düşünüyorum araştırdım baya ama şu kemirmeme olayına pek inanamadım.. gerçekten kemirme huyu yokmu? Guinea pig bakanlar vardır umarım bu sitede :/ Birde tuvalet eğitimini uzun süredemi öğreniyorlar? Yavrumu almam lazım yoksa yaşı farketmezmi bana alışması için

3 CEVAP

akitalove

Yavru alın size alismasini istiyorsaniz

Myfurballs

Merhabalar, öncelikle kemirme huyundan bahsedeyim, sizi ısırmaz fakat kablo kemirebilir ortada bulursa çünkü o bir kemirgen. Tuvalet eğitimi biraz vakit alabilir, bunun nedeni yeni aldığınız bir guinea pig önce kalacağı yeri tanımalı sonra sizi ve etrafını, bu süreçle beraber sizin yaklaşımınız da önemli bir ayda sürebilir 6 ayda, bizim 1-5 ay arasında tuvalet eğitimi alabildiler. bu sürecin detayınıda paylaşayım. ilk bir ay kendi yerine alışması sonraki aylarda size alışmasıyla, kafesinden dışarı çıkarak etrafı dolaşmasına izin verirseniz kendi yerini ve tuvaletini yaptığı yeri bildiği için gidip kafesine yapabilir. en azından bizim bu şekilde oldu.Yavru olarak alırsanız, alıştırmak daha kolay olabilir, ve benim önerim yavrudan alın çünkü mutlu olduğunda ki popcorn hareketine şahit olmak sizi ayrıca mutlu ediyor. Büyüklerde bu hareket cüssesinden dolayı sadece kafa ile belli edebiliyor. Umarım yardımcı olmuşumdur.

ferhat05

Sahiplendiniz mi guinea pig?