Hasta Kedi

Warriorsans

Arkadaşlar bu kediyi çok hasta bir şekilde sokaktan eve aldım biraz düzelir ısınır diye ama 2 gündür bizde durumu aşırı kötü asla yemek yemiyor zorla şırıngayla tavuk suyu yoğurt falan verdim ama 2 kez kustu. Yürüyemiyor olduğu yere tuvaletini yapıyor aşırı zayıflamış. Gözlerinde sorun var şeffaf beyaz bir tabaka var. İç paraziti vardı iç parazit hapı verdim. Bu yıl hasta diye eve aldığım 3. Kedi ve özel bir veteriner kliniğine götüremeyeceğim malesef hiç param yok, sürekli sokak hayvanı götürüyorum artık kliniktekilere borç da yapamıyorum. Bir ümit ilçe belediyeyi aradım durumunun çok acil olduğunu belirttim ama 6 saattir dönüşleri olmadı İbb yi de aradım talep oluşturduklarını söylediler ama kimse dönmedi sabahtan beri üsteliyorum 10 kez aradım veterinerlik işlerini asla açmıyorlar ne yapacağımı bilmiyorum nereye başvurabilirim? Hali çok kötü artık dayanamıyor 😭😭

36 CEVAP

FA

Aynı mı bilmiyorum ama küçüklüğü bulduğumda iç-dış paraziti vardı, hapşırıyordu, burnu baya sümüklüydü, yarası, ishali vardı, gözleri bu şekildeydi, hareket etmiyordu, sesi çıkmıyordu, yemek yemiyordu.Param yoktu o sırada belediyeyi aradım 8 saat sonra geri dönüş yaptılar.O sırada veterinere koştum serum taktılar ondan sonrasını kendim hallettim ve belediyeye vermedim.Yıkadım, baya sıcak tuttum, antibiyotik, bağışıklık güçlendirici verdim, gözlerini papatya ile sildim, yarasına da evde mavi antibakteriyel sprey vardı ondan sıktım.1 hafta sonra parazit hapı verdim.Bu esnada kafeste tuttum fip olma ihtimali var ve diğer kediye bulaşmasın diye.Fip değilmiş zaten kafeste de 1 hafta tutabildim.2. günden itibaren çılgın yemek yemeye başladı doyuramadım, şu anda taş gibi.

Seneca

Ataşehirde Hayvan Hastanesi var. Hayvan Hastanelerinde fiyatlar çok daha uygun oluyor. Sokak hayvanlarından muayene ücreti almıyorlar ve tedavi, kan tahlili, röntgen işlemlerinde indirim yapıyorlar. Genellikle hocalar ilgileniyor. Çok da güzel bir çocukmuş. En kısa zamanda iyileşir umarım.

Warriorsans

Elim kolum bağlı kaldım ne yapacağım bilmiyorum göz göre göre ölmesine dayanamam 🥺 mırıldıyor kendini sevdiriyor o kadar güzel bir bebek ki miniğim 😔

gece18

Gözleri bana toksoplazma parazitini anımsattı. Çok belli olmuyor fotoğraftan ama genelde bu paraziti yaşayan kedilerin gözleri bu sekil durur.
Merkezi sinir sistemini etkiler ve gözler iltihaplanır. Sonra felc, nöbet, kusma, kas titremeleri beraberinde getirir. Hücre hangi organa yerlesirse o organdan belirtisini gösterir.

Elinizden geleni yapmıssınız. Belki bir mucize gerceklesir umarım. Şifalar dilerim.

Warriorsans

Onu bu halde gördükçe kalbim acıyor 😭 bahçede beslediğimiz kedilerdendi, oyunlar oynar oradan oraya koşardı. Şimdi ayağa kalkamıyor 😔 ne olur dua edin miniğim iyileşsin 😢

teddybal

Parazite bağlı ya da malum aşırı soğuklardan üşütmeye bağlı midede problem varsa yediğini çıkarıyordur su bile midede durmaz o zaman, bir süre beslenemeyince de halsizlik ve kas gücü kaybı oluşup ona bağlı bu kliniği sergiliyor olabilir, eğer öyle ise vet. kolaylıkla toparlardı durumunu, inşallah iyi olur dualarım sizinle🙏

Warriorsans

@teddybal inşallah iyileşir 😔 elimden hiçbir şey gelmemesi beni mahvediyor 🥺 biraz daha tavuk suyu içirdim şırıngayla 10 ml kadar. Toparla iyileş minik lütfen 🤲

Zeke

İşin açığı veteriner, belediye vs bu tarz durumları hiç ciddiye almıyor, kılı kırk yarıyorlar ki minicik bir destekte bulunsunlar...
Özellikle telefon ile arayınca tamamen sallamıyorlar.
Çok nadirdir tersi duruma denk gelen..

Bu kadar kötü değildi ama benzeri bir durumla karşılaşmıştım. Yaş mama bile yemiyordu bahçemde baktığım bebek.
İnanın gecelerce başında bekledim, şırınga ile vitamin şurup verdim, antibiyotik içirdim, tavuk suyu, et suyu, çorba vs...
Bu arada su içirin sık sık.
Ve şurup ve antibiyotiği eczaneden insan bebekler için olandan alıp verebilirsiniz. Çok maliyetli olmuyor.

Benim güçlü kızım iyileşti sapasağlam sağlıklı oldu🤍
Bence sizinki de iyileşecek. Sevgi ve ilgi de ilaç kadar etkili bence🥺
Çooookk geçmiş olsun.

Warriorsans

Arka ayakları resmen tutmuyor ve yürüyemiyor bir yandan acaba fip mi diye düşünmeden edemiyorum inşallah iyileşir ama nereye götüreceğim ne yapacağım belediye neden bu kadar ilgisiz aklım almıyor 😔

teddybal

Belki de halsizlikten yureyemiyordur felç değildir, kaldırmaya çalıştığınızda patilerinin üstüne basabiliyor mu yoksa tamamen tepkisiz mi? Başka veterinere görürseniz imkan dahilinde ise halden anlar belki yardımcı olurdu, yani umarım öyle olur umarım iyiye gider durumu😢

Warriorsans

@teddybal evet aslında bana da halsizlikten yürüyemiyor gibi geliyor çünkü felç gibi de değil sanki çok zayıfladığı için kasları da erimiş ve kontrol edemiyormuş gibi

Warriorsans

@teddybal bu gün hiç kusmadı, acaba diyorum iyiye mi gidiyor ama zaten yediği şey sadece 20 ml tavuk suyu oldu onu da ben şırıngayla verdim zaten. Nasıl olucak bilmiyorum ama inanıyorum ki iyileşicek. Bir şekilde veterinere götürmeye çalışacağım

teddybal

Midesinde bir şeyler kalmaya başlarsa anlarız bu sebeple mi oluyor, çünkü öyleyse çabuk toparlar sıvı alıp yemek yedikçe, ben de inanıyorum iyi haberler vereceğinize 🙏

Warriorsans

@seneca bize çok uzak ve bu bebişi otobüsle götür getir yapamam ki 🥺 arabamız olsa bir sanıye durmazdım hemen götürürdüm

FA

Amoklavin tarzında antibiyotik alabilirsin bebekler için
5 gün boyunca günde 0.5 cc olacak şekilde verebilirsin.İmmuneks immuzinc gibi bağışıklık güçlendirici o da 0.1cc gibi bir şey olacak.İshal için de diafuryl var.Bu ilaçların hepsi eczanede var ve işe yarıyor