Karma Ve Kuduz Arası Süre

dilbeste

geçen hafta kedim karma aşı olmuştu. veteriner bir hafta sonra kuduz için çağırıyor şimdi de. ben araları daha uzun olur sanıyordum. sizler ne kadar beklediniz acaba? bir hafta arayla yaptırsam sıkıntı olur mu?

10 CEVAP

Siyamask

Normalde 2 hafta ara ama kilo ay olarak tamamsa yapılmasında bir sakınca olmaz.

Lils

1 hafta normal

FA

Seyahat için genelde kuduz aşısı istiyorlar onun dışında gereksiz bir aşı ama karar senin tabii.

Nhr54

Benim kedim 3.5 aylık dün oldu kuduz aşısını karmayıda 2 hafta önce olmuştu sizinki epey büyükmüş bişe olmaz bence

Anonymus985465

10 sene önce ilk sahiplendiğim kedide ilk veterinerim iki aşıyı bir şırıngaya çekip vurmuştu.
2. vet 2. yıl 2 aşıyı ayrı ayrı birini sağdan birini doldan aynı gün vurdu.
Kendi araştırmalarım sonucu o yıllarda iki aşı arasında 2 hafta olması gerektiğini öğrendim ve o şekilde yaptırdım.
Son yıllarda birkaç vet. aşını 3. haftada pik yaptığını ve iki aşı arasında 3 hafta olması gerektiğini anlattı. Katılıyorum.
Ayrıca aşıların kuyruğa yakın sağlı sollu olmasının hayvanın saığlığı açısından önemli olduğu anlatıldı.

Palyaco

Karma asi agar bir asidir kuduz daha agardir en az arası 2 hafta bana soracak olursanız 1 ay ben öyle yapıyorum

Siyamask

Normalde 2 hafta ara ama kilo ay olarak tamamsa yapılmasında bir sakınca olmaz.

dilbeste

@FA aynen ben de o yüzden yaptıracağım
@Siyamask bir buçuk yaşında, 5 kilo sorun olmaz herhalde o yüzden

FatihBzts

Ben 3 hafta sonra yaptırdım.

ytmzeypcn

Bugün karma aşının 2.dozunu yaptırdım yaklaşık 1 hafta sonra kuduz aşısı için gelmemi söyledi. Birçok şehirde birçok farklı veteriner gezdim kediye ağır gelmemesi adına hepsi 1 hafta sonra çağırdı aşı için. Yani normal bir durum 1 hafta sonra çağırması