Kedimin Kuyruğu

MunevverOzturk

Kedimi yıkamama ragmen orası yağlı gibi derisini inceledim derise herhangi bi degisiklik görmedim keçelesme yaglanma gibi degisik bir durum söz konusu sadece orada neden olabilir

8 CEVAP

aslihan_e

Yağlı kuyruk sendromu olmuş olabilir.

Ozzey

Merhaba gecmis olsun. Orasi haycanin yakayip da temizleyemeyecegi bir yer. Isterseniz ev sicaksa suya az elma sirkesi koyup silin ya da top kekik kaynstip silin. muayene gittiginizde veterinize de danisin. Gecmis olsun.

simbakedi

kısır mı

aslihan_e

Kısır olmayan kedilerde oluyor genelde kediniz kısır mı?

benim kedimde de var aynısı kısır olmadığı için olduğunu düşündüm hekime sorduğumda derisinde bişey olmadığını kuyruğunu sürekli tarayıp ve düzenli olarak sadece kuyruğunu yıkarsam düzeleceğini söyledi istersek traşta edebilirsiniz dedi ama ben istemedim şuan baya açıldı kuyruğu havalar ısınsın yıkayacağım

Ekinay

Erkek kedimin kısırlaşmadan önce böyleydi. Kedi için olan toz şampuanla her gün taramama rağmen geçmedi. İlerlerse derisine inebilir. Bir de sürekli yıkamak aşırı taramak da hızlı yağlanmasına sebep oluyor daha sonrasında. Kısırlaşınca böyle bir sorun kalmadı

MunevverOzturk

Henüz kısır değil ilk defa duydum tesekkur ederim

Ekinay

Erkek kedimin kısırlaşmadan önce böyleydi. Kedi için olan toz şampuanla her gün taramama rağmen geçmedi. İlerlerse derisine inebilir. Bir de sürekli yıkamak aşırı taramak da hızlı yağlanmasına sebep oluyor daha sonrasında. Kısırlaşınca böyle bir sorun kalmadı