Acil Bakar Mısınız Lütfen

dilanbulent

Kedime evde iç dış parazit aşısı uyguladım. Ense kısmındaki tüyleri iyice aralayıp derisine sürdüm. Fakat 1 tane ilacı yanlışlıkla biraz aşağıya sürmüşüm. Arka patileriyle kendini kaşıyor, sonrasında patisini yalıyor. Bir zararı olur mu ne yapmam lazım zehirlenmesinden korkuyorum her fırsatta patisiyle kendini kaşıyıp yalıyor

4 CEVAP

Ozzey

Merhaba. Damlayi surdukten sonra 2 saat ellemeyin diyorlar normalde. Daha once bizim basimiza geldi. Dis ic bir olan ilac almistik. veteriner bunu yalasa da bir sorun olmaz demisti. Amabizimkinin agzi kopurmeye baslafi. Bildigin sabun yutmus gibi. Zehirler yani. Yogurt yedirdik duzeldi. Yalamasin izin vermeyin. Aklini baska yerr cekin yop ip falan dikkayini baska yere cekin. bir de yogurt verin siz yine de.

Ozzey

Siz yogurt yedirin yine de her ihtimal icin.

dilanbulent

2 saat sonra yalasa bir sorun olur mu? 2 saate kurur zaten ilaç diye düşünüyorum

Seneca

Patisini en kötü ıslak bezle temizleyin. Patisinde kurusa zaten diliyle ıslatıp alacak onu. Zehirli bir şey riske atmaya değmez.