Kedim Disaridan Korkuyor

Benim1kedimvar

Evimizin yanında park var Onu Parka götürüp cimlerin üstünde yuvarlanırsın istiyorum ama o dışarı çıkmaktan çok korkuyor Doğal hayatını az da olsa görmesini istiyorum Ne yapmam gerekiyor?

7 CEVAP

zeynepgurgen

Dışarı çıkması bir açıdan da her türlü tehlikeye açılması demek. Madem korkuyor boş yere strese sokmayın.

KedimVar

Tasmayla hergün çıkarın. Bir gün 5 dk, bir gün 10 dk derken her gün arttırın süreyi. Alışır ama ben kedilerin dışarı çıkarılmasını doğru bulmuyorum. Bunu da söylemek istedim.

Benim1kedimvar

Neden tehlikeli

akitalove

Benim kedim vardı disari hayatta cikaramazdim cikarttigim zamanda zaten direk strese girerdi bi gun veterinere gitmistik orda parkta oturduk biraz petboxundan hic cikmadi bence cikmasi icin zormalayin

akitalove

Ve korkup arabalarin onune atlayabilir veya kacabilir bulamayabilirsiniz

zeynepgurgen

Diğer kediler, köpekler, pireler, arabalar, küçük çocuklar... Tasması bile olsa bu tarz tehlikelere her daim açık olacaktır. Riske girmeyin.

georgestaub

Daha iyi bence hiç çıkartmayın alışırsa daimi kaçıp gitme ihtimali var